Izdzēst pagātnes zīmi – kā pareizi likvidēt tetovējumu? 1
Ja tetovējums ir apnicis vai arī rodas un nepāriet alerģiska reakcija, kā arī šajā vietā parādās izsitumi, būtu prātīgi vērsties pie dermatologa, lai tetovējumu izņemtu.
Pirmā izvēles metode tā likvidēšanai ir dažādi lāzeri.
Tetovējumu var likvidēt arī tetovēšanas salonā, taču prātīgāk būtu vērsties pie dermatologa, kam ir sertifikāts darbam ar attiecīgiem lāzeriem, kuri ārstniecības iestādēs ir jaudīgāki. Lāzera stari sašķeļ tinti, uzspridzina šūnas, kurās ir krāsviela, un, kad tā izšķīdusi, pati izvadās no organisma. Lai gan tiek lietots atsāpinošs krēms, procedūra nav patīkama.
Lai arī tehnoloģijas arvien attīstās, nav simtprocentīgas garantijas, ka āda pēc tetovējuma izņemšanas izskatīsies tāpat kā pirms tetovēšanas. Jo krāsas pigments ir intensīvāks, dziļāks, jo izmanto spēcīgāku lāzera jaudu, tāpēc var rasties sarētojumi. Tā kā šajā vietā zudīs arī ādas pigments, tā būs gaišāka – hipopigmentēta.
Sarežģīti ir atbrīvoties no sarkanās krāsas, kā arī daudzkrāsaina tetovējuma, jo jākombinē vairāki lāzeri, un arī tāda zīmējuma, kura veidošanā izmantotas sajauktas krāsas. Jo krāsa gaišāka, jo lāzers to sliktāk uztver. Pilnībā nav iespējams likvidēt fluoriscējošos tetovējumus, kuri redzami tikai ultravioletajā apgaismojumā. Jārēķinās, ka nav iespējams izņemt pavisam svaigu tetovējumu.
Lai izdzēstu zīmējumu uz ādas, parasti nepietiek ar vienu procedūru, taču sākumā to nav iespējams prognozēt. Tas atkarīgs no krāsas pigmenta intensitātes, vai izmantota tikai viena krāsa vai vairākas.
Starplaikos brūcei jāļauj pilnībā sadzīt, kas parasti notiek divu nedēļu līdz mēneša laikā atkarībā no tetovējuma plašuma, kā arī vai tas ir krāsots vai tikai vilktas līnijas.