Foto: LETA/AFP

Izdomāts virtuālo realitāti simulējošs apģērbs 0

Inženieru grupa ķērusies pie “virtuālās realitātes apģērba” izstrādes, ziņo LiveScience.com.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Esošās virtuālās realitātes (VR) iekārtas ir visai nepilnīgas, jo iesaista tikai redzi un dzirdi, tādēļ daudziem var izsaukt reiboņus un nelabu dūšu. Tādēļ apģērbs, kas ļautu “sajust” apkārtni, kurā lietotājs nonāk ar VR ierīces palīdzību, ne tikai sniegtu pilnīgāku iespaidu, bet arī ļautu izvairīties no nepatīkamiem blakusefektiem.

Pie šāda apģērba izstrādes, vēl studējot Ročesteras universitātē (Ņujorka) bija ķērušies Lukians Koplends, Morgans Sinko un Džordans Brūks. Pašreizējā VR apģērba versija nedaudz izskatās pēc ložu drošas vestes. Katrā no apģērba sadaļām iestrādāts neliels motoriņš, līdzīgs tam, kas nodrošina mobilā tālruņa vibrozvanam un rada pieskāriena sajūtu brīdī, kad simulētajā realitātē kāds objekts pieskaras ķermenim, kā arī palīdz orientēties telpā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Virtuālās realitātes apģērbu ar kabeļa palīdzību pievienojot datoram, tas saslēdzas ar VR iekārtu – Oculus Rift vai HTC’s Vive, savukārt nododot datus tālāk programmatūrai, kas izseko kustību. Pašreizējās versijas darbojas ar Microsoft Kinect, bet tikpat labi derētu jebkura cita programma.

Tomēr pagaidām ekspertu doma spar to, vai VR ap\g\erbi un šīs ierīces kopumā lietotājiem iepatiksies, dalās. Skeptiķi atsaucas uz pirmo mēģinājumu, kas notika 20. gadsimta 90. gados, kamēr optimisti aizrāda – tālaika ierīces bija daudz mazāk piemērotas “reālas” VR vides radīšanai.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.