Izdevīgās vietas nūjošanai Latvijā 3
Vasara jau otrā pusē. Cerams, ka tā vēl iesildīs, tāpēc biežāk gribas doties pastaigās. Kāpēc gan patīkamo neapvienot ar lietderīgo – nūjošanu, ko pēdējā laikā iecienījuši daudzi? Kur būtu vislabākās vietas šai nodarbei?
1. Pabažu Baltās kāpas apkārtne piemērota īsam pārgājienam, piemēram, darbdienas vakarā.
2. Nūjošanai piemēroti ir arī dažādi dabas parki, grantēti lauku ceļi. Piemēram, Salacgrīvā ieteicamas meža takas gar Salacu.
3. Cēsu apkārtnē – Āraišu takas vai arī no Žagarkalna uz Ērgļu klintīm.
4. Gleznainajā Siguldā ir vairākas takas, celiņi, kas piemēroti nūjošanai, piemēram, Siguldas kalnu velosipēdu maršruts.
5. Pakalni, ielejas, dažādu materiālu un gluduma virsmas – īsts izaicinājums! Rīdziniekiem tāds ir Šmerļa mežs. Parocīga vieta arī sabiedriskā transporta dēļ. Mīkstas meža takas un interesants reljefs. Jāņem gan vērā, ka mežs nav liels, tā šķērsošanai Juglas virzienā nūjotājam pietiek ar 10 – 15 minūtēm.
6. Biķernieku mežs – parocīga vieta gan no Mežciema puses, gan Teikas un Biķernieku ielas. Mīkstas meža takas. Ērti piekļūt ar sabiedrisko transportu. Šeit notiek regulāras nūjošanas nodarbības.
7. Mangaļsala – tajā katrs var atrast savu taku, turklāt arī baudīt dabas valdzinājumu.
8. Var doties arī pa Mežaparka cietā seguma celiņiem, bet tur noteikti var atrast arī mīkstākas takas.
9. Kalngale–Garciems. Ar vilcienu līdz Kalngales stacijai (vai ar auto līdz Kalngalei, tur jānogriežas pa kreisi un pa šauru ieliņu līdz stāvvietai pie tās pašas Kalngales stacijas). Nūjot līdz jūrai (var griezties no asfaltētā celiņa nost un iet pa meža stigu) un pēc tam pa labi gar jūru līdz Garciemam (līdz Garupes ietekai jūrā). Turp atpakaļ sanāk kādi 9 km.
10. Lai gan nūjot var arī pilsētā (ejot pa asfaltu, lielāka slodze ir rokām un nūja, kas jātur slīpi, var slīdēt, taču veiksmi nosaka iemaņas), tomēr labāk būtu doties, piemēram, pa pludmali – smilšu kārta ir pietiekami cieta un elastīga nūjošanai.