Publicitātes foto

Izdejos Liepājas brīvības stāstu 0

Sestdien, 29. septembrī, no plkst. 13 līdz 15 Andreja Pumpura ielā 5, kur šobrīd skatāma liepājnieku veidotā izstāde “Liepājas brīvības stāsts”, būs iespēja vērot mākslas performanci, LA.lv uzzināja Liepājas pilsētas domē.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Izstādes apmeklētājiem būs iespēja piedzīvot interesantu mākslas performanci. Tā apvienos mūziku un deju – skanot pirmās Latvijas brīvvalsts laika skaņdarbiem, dejotāji iedzīvinās 20.gs. 20.–30. gadu Liepājā tapušus lielformāta attēlus.

Performancē piedalīsies dejotāji Zane Prokofvjeva un Rolands Šteinbergs, kā arī horeogrāfe Ieva Kemlere. Par dejotāju tērpu dizainu, rekvizītiem un tēlu noformējumu rūpējušies mākslinieks Didzis Paeglis un grima māksliniece Mairita Lamberte.

CITI ŠOBRĪD LASA

Liepājnieku veidotā izstāde “Liepājas brīvības stāsts” apskatāma jau kopš 22. septembra, un arī tās atklāšanas pasākumā bija iespēja redzēt profesionālu dejotāju priekšnesumu.

Latvijas simtgadei veltītā izstāde “Liepājas brīvības stāsts” veidota no liepājnieku vēsturiskajām fotogrāfijām, ģimenes relikvijām un atmiņu stāstiem par viņu ģimeni, sākot ar pirmo Latvijas brīvvalsts laiku līdz deviņdesmitajiem gadiem – Tautas fronti un Trešo Atmodu.

Izstādes iekārtojums ir rūpīgi pārdomāts un izveidots, lai apmeklētāji gūtu kopēju iespaidu par liepājnieku piedalīšanos ceļā uz brīvu Latviju. Ieejot izstāžu zālē ir iespēja atgriezties Trešās Atmodas notikumu un emociju virpulī, vērojot leģendāro rokoperu “Lāčplēsis”, kā arī gūt plašu ieskatu Atmodas laika aktivitātēs Liepājā un iepazīt to spilgtākos aktīvistus.

“Liepājas brīvības stāstā” būtiska loma ir veltīta Latvijas brīvvalsts laikam, kas vēsta par liepājnieku sasniegumiem sportā, mākslā, kā arī iepazīstina ar vienu no pagājušā gadsimta ievērojamākajiem liepājniekiem un viņa ieguldījumu pilsētas attīstībā – Juri Bokumu.

Izstādē priekšmeti, fotogrāfijas un stāsti savijas vienā kopīgā stāstījumā par spēcīgiem liepājniekiem un viņu dzimtām.

Daļa no liepājnieku stāstiem tika iemūžināti arī video sižetos, kuri skatāmi visu izstādes laiku.

Latvijas simtgades ietvaros līdzīgas izstādes notiek deviņās Latvijas pilsētās, vairāk pievēršoties Brīvības ielas stāstam. Izstāde tapusi sadarbībā ar Liepājas Kultūras pārvaldi, Latvijas valsts simtgades biroju, Latvijas Lielo pilsētu asociāciju un Valsts reģionālās attīstības aģentūru.

Izstādi līdz 28. oktobrim var apmeklēt katru dienu no plkst. 10 līdz 18. Ieeja izstādē ir bez maksas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.