Foto: Shutterstock

Izcilas sliņķu puķes – nav ne jānolasa vecie ziedi, ne jāapgriež dzinumi. Kas tās par puķēm? 8

Inita Šteinberga, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

“Ļoti patīk augi ar sudrabainu lapojumu. Kā sauc nokarenos augus ar sīkām, tūtiņām līdzīgām lapiņām? Vai tos var pārziemināt?” – jautā Zane Jūrmalā.

“Šos augus sauc dihondras. Tās ir viengadīgas vasaras puķes, kuras skaisti aug līdz pat rudenim,” skaidro stādaudzētavas “Celmu pasaule” saimniece Ineta Rudzīte.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tās ir izcilas sliņķu puķes, jo tām nav ne jānolasa vecie ziedi, ne jāapgriež dzinumi. Turklāt dihondras tagad – vasaras vidū – var aizvietot agri iegādātos vasaras puķu podus, ja tās jau pārziedējušas.

Dihondras aug spēcīgi, tāpēc jādomā piemērota vieta, kur tās eksponēt. Protams, ja bārda sāk vilkties pa zemi, to var apīsināt.

Turklāt dihondras ir skaistas gan kompozīcijās ar citām puķēm, gan podos vienas pašas. Tās laista un mēslo tāpat kā citas vasaras puķes.

Par pārziemināšanas iespēju gan puķu audzētāja ir skeptiska: “Cilvēki mēģina pārziemināt daudzas vasaras puķes, kuras tradicionāli tiek uzskatītas par viengadīgām. Taču svarīgi, lai augs ne tikai būtu sagaidījis pavasari, bet arī skaisti augtu nākamajā gadā.” Pārzieminātās puķes nekad nebūs tik skaistas, kuplas un kompaktas kā pirmā gada augi, kas audzēti no jaunstādiem vai sēti.

Ja pats vēlas izaudzēt stādiņu, dihondras jāsēj jau februārī.

Lai dihondru bārdas būtu efektīgākas, vienā iekarināmajā podā iestāda divus trīs stādus.
Foto: Inita Šteinberga
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.