Foto – Timurs Subhankulovs

Izbrāķē Rīgas transporta biļešu reformu 1

Rīgas domei nevar uzticēt sabiedriskā transporta tarifu noteikšanu, uzskata “Vienotības” deputāti, kas likuma grozījumos piedāvājuši šo pienākumu uzticēt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK). Tomēr īsta atbalsta šādam priekšlikumam parlamentā nav.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Veselam
8 iespaidīgas lietas, ko kurkuma dod veselībai. Tostarp efektīvi palēnina novecošanos 1
Kokteilis
“Nav jau nekādu noslēpumu” – Dārta Daneviča atklāj, kāpēc nolēmusi pamest Dailes teātri
Lasīt citas ziņas

Saeimas Tautsaimniecības komisija vakar izbrāķēja piecu “Vienotības” deputātu sagatavoto priekšlikumu Rīgas sabiedriskā transporta tarifu noteikšanu uzticēt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai.

“Biļešu cenu pieaugumam Rīgā nav pilnīgi nekāda pamatojuma. Inflācija valstī ir neliela, janvārī bijusi pat deflācija, degvielas cenas ir nokritušās, samazināti vairāki nodokļi. Patiesībā cenām vajadzētu pat samazināties,” Tautsaimniecības komisijas deputātiem skaidroja priekšlikuma autors Vilnis Ķirsis (“Vienotība”). Viņaprāt, pie vainas ir “Rīgas satiksmes” nesaimnieciska rīcība, kas fiksēta arī Valsts kontroles (VK) atzinumā. “Šā uzņēmuma struktūrvienību vadītājiem un viņu vietniekiem tiek nodrošinātas automašīnas, kas nereti ir divreiz dārgākas nekā ministriem pieļaujamās. Tāpat līdzekļi tiek tērēti arodbiedrības “LABA” finansēšanai un reklāmām, kas pēc savas būtības ir politiskas,” pukojās Ķirsis un atgādināja, ka kopumā VK “Rīgas satiksmē” konstatējusi nepamatotus un nelietderīgus izdevumus 16 miljonu eiro apmērā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ķirsis ar domubiedriem piedāvā risināt šo situāciju, nododot Rīgas sabiedriskā transporta regulēšanu SPRK pārziņā. “Tādā gadījumā tarifs būtu jāveido uz ekonomiski pamatotām izmaksām un uzņēmums būtu spiests padarīt efektīvāku savu darbu, bet galvenais, ka tas viss novedīs pie biļešu cenu samazinājuma,” apgalvoja Ķirsis.

Tomēr pārējie deputāti un pieaicinātie eksperti tik optimistiski vis nebija. SPRK padomes loceklis Rolands Irklis norādīja, ka no šā piedāvājuma neesot skaidrs, tieši kādas funkcijas regulatoram plānots uzticēt (pašizmaksas vai tarifu aprēķināšanu). Rīgas domes Satiksmes departamenta un Juridiskā biroja pārstāvji brīdināja, ka īpašas kārtības attiecināšana tikai uz Rīgu esot nepamatota un novedīšot pie prasības Satversmes tiesā. Citi satraucās, ka šāds priekšlikums varētu būt pretrunā ar Eiropas regulu “Par sabiedriskā pasažieru transporta pakalpojumiem”.

No deputātu vidus īpaši kritisks pret mēģinājumu ierobežot Rīgas domes pilnvaras bija saskaņietis Ivars Zariņš. “Šis priekšlikums ir juridiski absurds un praktiski neīstenojams. Pakalpojuma cena rīdziniekiem tikai sadārdzināsies. Un iesniedzēju mērķis jau patiesībā nemaz nav rūpēties par rīdziniekiem, bet gan tikai taisīt politisko PR, izmantojot sabiedriski aktuālu tematu,” niknojās Zariņš.

Beigās komisija nolēma šo priekšlikumu pagaidām nevirzīt uz pirmo lasījumu, bet gan lūgs Satiksmes ministriju kopā ar iesaistītajām pusēm sagatavot izsvērtāku piedāvājumu, tostarp saņemot arī Finanšu ministrijas atsauksmi par šādu izmaiņu ietekmi uz budžetu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.