Foto – Valdis Semjonovs

Gads pēc Zolitūdes traģēdijas: izārstētie un vēl nesadziedētie 2

Pieciem Zolitūdes traģēdijā cietušajiem bija iespēja atveseļoties Vācijā, panākot būtisku veselības uzlabošanos.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Ugunsdzēsējam Staņislavam Turokam ir savs sargeņģelis, kas neļāva viņam kļūt par invalīdu pēc mugurkaula skriemeļu kompresijas lūzuma, glābjot cilvēkus sabrukušajā veikalā “Maxima”. Betona gabals, kas gāzās no griestiem, viņam trāpīja pa galvu un plecu, bet, par laimi, neapraka pilnībā. Labais gariņš stāvējis klāt arī Staņislava cunftes brālim Ingaram Avenam, kurš, pārcietis pamatīgu mugurkaula traumu, turpina dienesta gaitas. Tiesa, ne vairs kā maiņas priekšnieks, bet gan nodaļas inspektors, kur mazliet vieglāka darba slodze. Ja abi puiši kopā ar vēl trim citiem cietušajiem pēc ārstēšanās Latvijā nebūtu nogādāti vienā no desmit labākajām Vācijas neiroķirurģijas klīnikām, kas atrodas Cvikavā, kā arī ja viņiem nebūtu dota iespēja saņemt atveseļošanās procedūras klīnikai piesaistītajā rehabilitācijas centrā, iespējams, rezultāts nebūtu tik veiksmīgs.

Daudz rakstīts un stāstīts par ziedotājiem, kas papildus valsts sniegtajam materiālajam atbal­stam palīdzēja savākt naudu smagi cietušo glābēju ārstēšanai. Taču, lai nokļūtu Vācijas klīnikā un rehabilitācijas centrā, kur pat paši vācieši tik vienkārši nevar tikt, jo jāgaida rindā, ir nepieciešami altruistiski cilvēki, kas to spēj noorganizēt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Staņislavs: “Biju patīkami pārsteigts, kad man pēc operācijas Stradiņa slimnīcā un pēc divu nedēļu uzturēšanās rehabilitācijas centrā “Vaivari” piezvanīja Angelika Miglāne un piedāvāja uzlabot veselību Vācijā. Pēc smagās traumas man bija lielas veselības problēmas, tāpēc nopriecājos par šo iespēju. Vācieši rehabilitāciju veic tālu projām no lielajām pilsētām. Bādelstere, kur atrodas rehabilitācijas klīnika, ir kūrortpilsēta, kur dzīvo tikai ap tūkstoš iedzīvotāju.

Liktenīgi sagadījās, ka klīnikā man nevajadzēja domāt par valodas barjeru, jo tur strādā apkopēja Aļina Vāgnere no Čeļabinskas un viņa bija mans tulks.

Kad devos uz Vāciju, bija ļoti grūti apsēsties, bet tagad varu skriet un pat spēlēt futbolu.”

Angelika Miglāne, kura ir diplomēta ārste, ne tikai palīdzēja nogādāt Zolitūdes traģēdijā cietušos vienā no labākajām Vācijas neiroķirurģijas klīnikām, bet arī pati sniedza finansiālu atbalstu, lai cilvēki varētu atveseļoties. Foto – Timurs Subhankulovs
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.