“Ar balstvakcīnu jau ir nokavēts,” šādu viedokli TV24 raidījumā “Dr.Apinis” pauda LZA prezidents, ķīmiķis Ivars Kalviņš.
“Informācija ir pretrunīga, jo zināšanas, kas mums šobrīd ir, ja mēs runājam tieši par Covid-19, ir fragmentāras, tās vēl ir bērna autiņos, bet vīruss negaida!
Tik vienkārši tas nav. Un, ja mēs gribam pieiet strikti ar visaugstākās zinātniskās raudzes mērauklām, tad mēs noteikti neko nevaram panākt tajā cīņā, kur vīruss ļoti ātri mainās. Kamēr mēs savāksim pierādījumus, ka tas absolūti tā ir, 100% un vairs nekādu šaubu, tikmēr būs nākošais celms. Tāpēc mums ir vairāk jāsāk ticēt praksei,” atzina Kalviņš.
Viņš norāda, ka mēs aktīvi propagandējam to, ka visu jāizdara perfekti un, kad tas tiks pierādīts un desmitreiz pārbaudīts, tad mēs rīkosimies, bet tad, kad pienāk šis brīdis, kad zināšanas ir tā pārbaudītas, tad viņām vairs nav jēgas, jo tā rīcība nesekoja laikā.
“Tas šobrīd ir ar revakcināciju jeb ar to balstvakcīnu – nokavēts! Jau ir nokavēts. Tā ir tā problēma, kamēr mēs gaidījām, kad viss būs tā skaisti pierādīts, izrādījās, ka tie seši mēneši ir pagājuši,” sacīja LZA prezidents.
Viņš piekrīt, ka tomēr ir vajadzīgs antivielu titrs.
“To ar ļoti lielu negribēšanu pamazām sāk atzīt. Jautājums – kādam nolūkam, kādas antivielas, kāda metode utt., bet, ja mēs runājam tā pilnīgi noteikti un pamatoti tad, protams, ka viena daļa no mūsu imunitātes ir atkarīga no tā, vai mums ir izveidojušās neitralizējošās antivielas pret vīrusu vai nav izveidojušās,” teica Kalviņš.
Viņš atzīts, ka ir citi mehānismi, kas nav apstrīdami, bet izmērīt ātri un laboratoriski var tikai tās. Turklāt tas korelē ar pārējiem.
“Viņas būtu jāmēra! Nevis paļauties uz vidējo skaitli, ka vidēji sešos mēnešos vēl kaut kāda aizsardzība paliek, bet konkrētam indivīdam ar tiem sešiem mēnešiem varbūt sen ir par vēlu,” skaidroja Kalviņš.