Itāļu zinātnieka pētījums apliecina, ka Covid-19, kas turpina inficēt un nogalināt cilvēkus visā pasaulē, izveidots Uhaņas laboratorijā 15
Valdis Bērziņš, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”
Pirms dažām nedēļām publiskots pasaulē pazīstamā itāļu zinātnieka Džozefa Trito akadēmiskais pētījums “Cina COVID 19. La Chimera che ha cambiato il Mondo” (“Ķīna, COVID 19. Himēra, kas izmainīja pasauli”), kurā itāļu profesors pierāda, ka koronavīruss, kas izraisa saslimšanu ar Covid-19, tika radīts laboratorijā Ķīnas pilsētā Uhaņā.
Uhaņas laboratoriju šobrīd pārrauga Ķīnas armija
Kā atzīmēts grāmatas recenzijā tīmekļa vietnē “Asianews.it”, viens no tās autora mērķiem bija piespiest Ķīnu ievērot starptautisko konvenciju par bioloģisko un toksīnu ieroču aizliegšanu. Ķīna ir parakstījusi šo konvenciju, taču eksperti uzskata, ka Ķīnai ir bioloģisko ieroču veidošanas tehnoloģijas, kas izveidotas vēl pirms pievienošanās konvencijai.
Uhaņas laboratorija pēdējos piecus gadus saņem finansējumu no Ķīnas armijas un šobrīd atrodas tās pakļautībā. Laboratorijas darbu kontrolē ģenerāle Čena Veja, kura ir eksperte bioķīmisko ieroču un bioterorisma jomā. Formāli Uhaņas laboratorijas darbu pārrauga Ķīnas Zinātņu akadēmija.
Bijuši iesaistīti arī franču un amerikāņu zinātnieki
Covid-19, kas turpina inficēt un nogalināt cilvēkus visā pasaulē, nav radies dabiskā ceļā, bet gan izveidots Uhaņā laboratorijā, kurai ir ceturtais (augstākais) biodrošības līmenis, savā pētījumā secina profesors Trito.
Vēl pirms pāris mēnešiem šāds pieņēmums tika dēvēts par sazvērestības teoriju, ko nicinoši noraidīja cilvēki, kas tic Ķīnas nevainībai. Daži pētnieki, kas principā aizstāv “zinātnes nevainību”, uzskatīja apsūdzību Ķīnai par absurdu.
Tagad šo koncepciju līdz ar plašu dokumentācijas klāstu, datumiem, faktiem un uzvārdiem publiskojis pasaulē pazīstamais itāļu zinātnieks Džozefs Trito, Pasaules biomedicīnisko zinātņu un tehnoloģiju akadēmijas (WABT) prezidents. Šī nevalstiskā organizācija tika izveidota 1997. gadā.
68 gadus vecais profesors Trito, kurš ir bioinženierijas un nanotehnoloģiju speciālists un strādājis Britānijā un Indijā, savā grāmatā, kas pagaidām izdota tikai itāļu valodā, skaidro koronavīrusa izcelsmi, sākot ar Ķīnas mēģinājumu pētīt vakcīnas pret SARS vīrusu un atipisko pneimoniju, pievienojot koronavīrusa elementus, kas tika atklāti pakavveida sikspārņos.
Ar padomiem palīdzēja arī amerikāņu profesors Ralfs Barics no Ziemeļkalifornijas universitātes, kā arī ASV Starptautiskās attīstības aģentūra ar finanšu atbalstu. ASV zinātnieki interesējās par koronavīrusu izpēti, jo līdz 2017. gadam pētījumi šajā jomā ASV bija aizliegti drošības apsvērumu dēļ, atzīmē “Asianews.it”.
Laboratorijās jābūt visstingrākajai drošībai
Kā uzskata profesors Trito, profesore Ši Čženli, “iespējams, nebija ieinteresēta pētījumu veikšanā militārām vai citām vajadzībām, ja tikai viņa nebija spiesta to darīt”.
“Neviens nešaubās par viņas godīgumu,” atzīmē profesors Trito, taču jāatzīst fakts, ka pēc laboratorijas nonākšanas uzmanības centrā pandēmijas dēļ par Uhaņas Virusoloģijas institūta vadītāju tika iecelta Ķīnas armijas ģenerāle Čena Veja, bioķīmisko ieroču un bioterorisma eksperte.
Nekas nav zināms arī par Uhaņas slimnīcas ārsti Ai Fenu, kurai slimnīcas vadība lika klusēt. Cits trauksmes cēlējs, oftalmologs Li Venlans arī tika apklusināts, bet pēc tam nomira no Covid-19, inficējies no kāda sava pacienta. Grāmatas autors uzstāj, ka visās pasaules biotehnoloģijas laboratorijās jābūt ieviestiem visstingrākajiem drošības noteikumiem.
PVO kļuvusi par marioneti Ķīnas rokās
Profesors Trito atzīmē, ka Pekina ir publiskojusi tikai daļējus datus par koronavīrusa pētījumiem un nav devusi pieeju koronavīrusa ģenētiskajai struktūrai, kas varētu atvieglot un paātrināt vakcīnas izstrādi. Ar laiku notiek vīrusu mutācija, un vakcīna var būt efektīva tikai zināmā laikposmā.
Savā grāmatā profesors Trito atzīmē, ka Pasaules veselības organizācija, kuru daudzi uzskata par marioneti Ķīnas rokās, ir kļuvusi par līdzdalībnieci Pekinas klusēšanas sazvērestībā par pandēmijas izcelsmi.