Sieviete pamet savas mājas Kijivā. Ilustratīvs foto.
Sieviete pamet savas mājas Kijivā. Ilustratīvs foto.
Foto: AP/ SCANPIX/ LETA

ISW: Krievijas armija dod priekšroku psiholoģiskajam teroram, nevis panākumiem kaujaslaukā 26

Krievijas karaspēks karā Ukrainā priekšroku dod psiholoģiskajam teroram, nevis panākumiem kaujaslaukā, teikts jaunākajā ASV Kara studiju institūta (ISW) apskatā par situāciju frontē.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Lasīt citas ziņas

Krievija izmanto dronus “Shahed-136”, lai uzbruktu civilajiem rajoniem, tā vietā lai koncentrētos uz leģitīmiem militāriem mērķiem un objektiem frontes rajonā.

“Dronu trieciens 17.oktobrī dzīvojamajai infrastruktūrai Kijivā atbilst plašākai Krievijas spēku darbības shēmai, kurā priekšroka tiek dota psiholoģiskajam teroram Ukrainā, nevis jūtamiem rezultātiem kaujaslaukā,” teikts kopsavilkumā.

CITI ŠOBRĪD LASA

ISW eksperti arī komentē Krievijā Belgorodas apgabala poligonā notikušo apšaudi, kas izraisījusies, pēc visa spriežot, mobilizēto karavīru starpā.

Notikušais ir sekas Kremļa atkarībai no mazākumtautībām, kas visu šo laiku nesušas mobilizācijas galveno slogu.

Mazākumtautības, kas spiestas karot šajā karā, ko “nosaka Krievijas impēriskie mērķi un ko noformējis krievu pareizticīgais nacionālisms”, visdrīzāk turpina just atsvešinātību.

Tas noved pie neapmierinātības, bet pēc tam pie pretošanās, kam seko represijas pret mazākumtautību anklāviem, skaidroja ISW analītiķi.

Algotņu grupējuma “Vagner” izveidotājs Jevgēņijs Prigožins un ar “Vagner” saistītie profili sociālajos medijos arvien biežāk izsakās par Krievijas militāro institūtu neefektivitāti un sociālajām problēmām, un tas netiešā veidā var sašūpot Kremļa varu.

Kaut arī Prigožins tiešā formā nekritizē prezidentu Vladimiru Putinu, Prigožina pieaugošā popularitāte nacionālistu vidū var kaitēt “spēcīgā vīrieša” tēlam, ko centies radīt Krievijas prezidents.

Pēc apšaudes Belgorodas apgabalā sākušās diskusijas par pilsoņkaru Krievijā var vēl vairāk graut Kremļa apgalvojumus par nacionālo, etnisko un reliģisko vienotību Krievijā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.