Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto. Vadim Savitskiy/Russian Defense Ministry Press Service via AP

ISW: Anulētas ziņas par pārgrupēšanos Hersonas apgabalā. Par ko tas liecina? 25

Kremļa mediju publicētās un drīz pēc tam anulētās ziņas par Krievijas armijas “pārgrupēšanos” Hersonas apgabalā var liecināt par reālām diskusijām Krievijas armijas pavēlniecībā, uzskata ASV Kara studiju institūta (ISW) analītiķi.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
Lasīt citas ziņas

Domnīcas eksperti cenšas saprast, kas noticis Krievijas propagandas mediju “RIA Novosti” un TASS ziņu lentēs, kas pirmdien publicēja un atsauca ziņas par “pārgrupēšanos”.

Krievijas oficiālie mediji pirmdien publicēja ziņojumus par Krievijas karaspēka “pārgrupēšanos” Dņepras austrumu (kreisajā) krastā uz konkrēti neminētām “izdevīgākām pozīcijām”. Drīz pēc tam šīs ziņas tika anulētas, atgādina eksperti.

CITI ŠOBRĪD LASA
Anulētās ziņas par “pārgrupēšanos” Hersonas apgabalā var liecināt par reālām diskusijām Krievijas pavēlniecības augstākajos ešelonos, kas, iespējams, priekšlaicīgi nonākušas informācijas telpā, pieļauj ISW eksperti.

Pieņēmumu par to, ka divas augstas militārpersonas – grupējuma komandieris Valērijs Gerasimovs un viņa vietnieks Mihails Tepļinskis – spriež par karavīru pārsviešanu no viena frontes sektora uz citu, nevar uzskatīt par kaut ko neiespējamu, norāda eksperti.

Krievijas militārā pavēlniecība, šķiet, ir noraizējusies par citiem frontes sektoriem, un konkrēti par Avdijivkas virzienu pie Doneckas, kur Krievijas karaspēks veic uzbrukuma operāciju.

Gerasimovs un Tepļinskis, iespējams, salīdzinājuši karaspēka uzturēšanu Hersonas apgabalā ar ieguvumiem, kas būtu šo vienību pārdislokācijai uz citiem frontes sektoriem, un nosprieduši, ka patlabanējais krievu grupējums Hersonas apgabala aizmugurē ir pietiekams, lai aizsargātos pret Ukrainas operācijām.

No otras puses, Krievijas militārā pavēlniecība varēja dot valsts medijiem uzdevumu publicēt, bet pēc tam atsaukt šos ziņojumus informācijas operācijas ietvaros, kuras mērķis bijis panākt, ka Ukrainas armija par zemu novērtē Krievijas armijas spēku Hersonas apgabalā Dņepras austrumu krastā, pieļauj ISW eksperti.

Ir maz ticama versija, ka valsts mediji varēja saņemt ziņojumu par “pārgrupēšanos” no kāda “arēja avota”, kas sevi uzdevis par Aizsardzības ministrijas pārstāvi, ņemot vērā šo mediju ciešo saistību ar valsts struktūrām.

Krievijas informācijas telpa vēl nav tikusi skaidrībā, kā apspriest operatīvo situāciju Dņepras austrumu krastā, jo jebkurš lūzums situācijā var izsaukt informatīvo šoku, rezumē ISW eksperti.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.