Krēma pagatavošana 12
Dabūt labu sviestu ir lielākā problēma. Pēc tā Arnita brauc uz Rīgas Centrāltirgu, kur iegādājas sveramo Krāslavas ražojumu. Cepēja secina, ka pat tās pašas firmas paciņās fasētais jau ir citāds. No veikalā nopērkamajiem derēs Cesvainē, Talsos, Krāslavā ražotais saldkrējuma sviests bez piemaisījumiem (ja sviests ir slikts, putojot tas paliek kunkuļos).
• Garšvielas
Vaniļas cukuru var pievienot pēc garšas. Ja vēlas, rotājumam krēma rozes var iekrāsot ar pārtikas krāsvielām, aromātam daļai masas pievienot šķīstošo kafiju vai rumu, taču Arnita ir klasisko garšu piekritēja un šādas piedevas neizmanto.
Krēmu vislabāk gatavot iepriekšējā vakarā pirms dekorēšanas, lai tas labi atdziest. Ziemā straujāk var atdzesēt, izliekot ārā.
Bļodā olām pieber pusi cukura, visu norādīto kviešu un kartupeļu miltu daudzumu un saputo. Katliņā krietni uzkarsē pienu (to neuzvāra). Tad saputoto masu lej pienā un pieber otru pusi cukura. Karsējot visu laiku maisa. Kad uzmet pirmo burbuli, katliņu noņem no uguns un liek dzesēties. Ērti ir karsēt uz elektriskās plīts. Uz gāzes vai malkas plīts to var darīt ūdens peldē.
Kamēr putriņa dziest, puto sviestu, līdz tas kļuvis spīdīgs un zaudējis parasto struktūru. Pakāpeniski pievieno vārīto masu. Jo vairāk putriņas, jo krēms mazāk trekns, bet šķidrāks. Īsto gatavību nosaka pēc garšas un sajūtas. Sviestu un putriņu saputo viendabīgā masā. Ja vēlas, var piebērt vaniļas cukuru.
! Vārītā krēma vietā var saputot saldo krējumu (piemēram, “Tukuma piena” ražoto), kas šķiet mazāk trekns. Vasarā putukrējumā var iemaisīt kādas ogas (želatīnu nepievieno). Ja izmanto saldo krējumu, tortes kārtas liek kopā tās dienas rītā, kad svētki paredzēti. Savukārt torte ar vārīto krēmu var glabāties dienu un pat divas – kļūs tikai garšīgāka.
Ievārījums
Ideālajā variantā gatavo svaigu. Uzvāra ābolus ar saldētiem ķiršiem un brūklenēm. Visu sablendē. Cukuru pievieno pēc garšas. Der arī pašu vārītais ābolu vai brūkleņu ievārījums no pagraba krājumiem.