Islandes veiksmes stāsts: atkarību profilakses atslēga ir ģimene 10

TV24 raidījumā “Dr. Apinis” diskusiju ceļā tiek meklēti profilaktiski veidi, kā mazināt atkarību riskus jauniešu vidū. RSU profesore, Sabiedrības veselības institūta direktore Anda Ķīvīte dalās ar Islandes veiksmes stāstu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

Vieta, kur bērns pavada visvairāk sava laika, ir skola. “Tomēr arī ģimenei ir milzīga ietekme,” uzsver Ķīvīte.

Islande ir jaunu cilvēku visa veida atkarību, smēķēšanas, alkohola, narkotiku, apkarošanas veiksmes stāsts, skaidro  profesore.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Gadu gaitā viņiem ir izdevies samazināt alkohola un smēķēšanas rādītājus no 30% uz 5%. Tā ir milzīga veiksme! Ja mēs paskatāmies, Islande ir maza valsts. Tas veiksmes stāsts slēpjas tajā, ko ir visgrūtāk panākt, tas ir laiks kopā ar ģimeni. Tas nav tikai, ka vecāki stāsta, ka smēķēt nevajag,” svarīgs ir vecāku personīgais piemērs.

Islandē īpašs uzsvars tiek likts uz bērna laiku, kas tiek pavadīts kopā ar ģimeni. Turīgās Rietumeiropas valstis daudz runā par īsāku darba dienu, lai vecākiem būtu laiks, ko pavadīt ar ģimeni.

“Es dzīvoju Siguldā un mājās esmu ļoti vēlu. Tas stundu skaits, ko es varu ar saviem trīs bērniem varu pavadīt, ir ierobežots. Ir valstis, kas runā pat par četru stundu darba dienu. Tur atbildību uzņemas darba devēji, kas dod šo brīvo stundu ģimenei periodiski vai regulāri,” Ķīvīte uzsver, ka Islandes veiksmes stāsta atslēga ir bērna laiks, kas tiek pavadīts kopā ar ģimeni.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.