Īrija gatavojas pievienoties NATO kiberaizsardzības izcilības centram Tallinā 0
Īrija nolēmusi pievienoties NATO kiberaizsardzības izcilības centram Tallinā.
Īrijas vēstniece Igaunijā Francisa Kīrnana ceturtdien apmeklēja NATO kiberaizsardzības izcilības centru un iesniedza nodomu vēstuli, tādējādi uzsākot procesu, lai valsts pievienotos centram, paziņoja centra preses dienests.
“Īrijai ir spēcīga digitālā ekonomika un sabiedrība, tādēļ uzskatām, ka tā kā valsts ļoti labi apzinās drošības riskus kibertelpā. Līdz ar to Īrijas lēmums sniegt ieguldījumu dažādu kiberdrošības izaicinājumu risināšanā starptautiskā līmenī kopā ar līdzīgi domājošām valstīm, kādas ir mūsu centrā, ir abpusēji izdevīgs, ļoti vēlams un visīstākajā laikā, ņemot vērā to, ka pašlaik ir Kiberdrošības mēnesis,” sacīja NATO kiberaizsardzības izcilības centra direktors pulkvedis Jāks Tariens.
“Īrijas lēmums pievienoties centram paver mums jaunas sadarbības iespējas kiberaizsardzības jomā. Centra daudznacionālais raksturs palīdz savienot nacionālo pieredzi un veidot sinerģiju starp kiberprasmēm un zināšanām. Mēs gaidām Īrijas kibereksperta pievienošanos mūsu starpdisciplinārajai komandai,” piebilda Tariens.
2008.gadā dibinātais NATO kiberaizsardzības izcilības centrs ir alianses akreditēts zināšanu mezgls, domnīca un mācību institūcija, kas nodarbojas ar starpdisciplināro pētniecību un attīstību, kā arī konsultācijām un mācībām kiberaizsardzības jomā. Tā darbība koncertējas uz starptautisku ekspertu grupu, tostarp tiesību zinātniekiem, stratēģijas ekspertiem, tehnoloģiju pētniekiem ar militārām, valsts pārvaldes un rūpniecības zināšanām.
Centru finansē un nodrošina ar personālu tā dalībvalstis. Pašlaik tās ir 25 valstis: Igaunija, Latvija, Lietuva, ASV, Beļģija, Bulgārija, Čehija, Dānija, Francija, Grieķija, Itālija, Lielbritānija, Nīderlande, Norvēģija, Polija, Portugāle, Rumānija, Slovākija, Spānija, Turcija, Ungārija un Vācija, bet Austrija, Somija un Zviedrija iesaistījušās centra darbībā ar īpašu statusu, kas pieejams valstīm, kas nav NATO sastāvā.