Irānas kodolprogrammu izspiegoja ar datorvīrusu 0
ASV mediju rīcībā nonākusi informācija, kas apliecina, ka ASV un Izraēla kopīgi izstrādājusi ļoti jaudīgu datorvīrusu, ar kuru vākusi informāciju par Irānas naftas un kodoltehnoloģiju industrijām, raksta avīze “The Washington Post”.
Inficējot datorus, izstrādātais vīruss ieguva tur glabāto slepeno informāciju. Turklāt tas bija tik smalki izstrādāts, ka, pieslēdzoties pie datora audio sistēmas, spēja noklausīties tā lietotāja sarunas. Vīrusa izstrādātājiem bija iespēja uzraudzīt datorā veiktās darbības, piefiksēt datora lietotāja spiestos klaviatūras taustiņus, kā arī zagt datoros glabāto informāciju. Turklāt ar tā palīdzību vīrusa iesūtītājs savā rīcībā varēja iegūt datus arī no datoram blakus esošajiem mobilajiem telefoniem, kuriem aktivizēta datu pārraidīšanas programma “Blue tooth”. Vīrusa mērķis bijis aizkavēt Teherānas darbu pie kodolieroču izstrādes.
Kaut pagaidām nav zināms, kas stāv aiz vīrusa izstrādes, informācijas tehnoloģiju eksperti norāda, ka, ļoti iespējams, tā ir Izraēla. 2010. gadā Irānas kodolspēkstacijai notika kiberuzbrukums, izmantojot vīrusu “Stuxnet”. Vairākums analītiķu ir pārliecināti, ka 2010. gada uzbrukumu organizēja Izraēlas izlūkdienests. Arī tagad aizdomas galvenokārt krīt uz to. “Pašlaik uzskatām, ka “Flame” un “Stuxnet” ir paralēli projekti, ” sarunā ar interneta vietni “FoxNews.com” stāstīja datoru pretvīrusu izstrādes firmas “Kaspersky Lab” pārstāvis. “Tas, kurš izstrādāja “Stuxnet”, izstrādāja arī “Flame”.” Abi datorvīrusi esot līdzīgas uzbūves.