Ir sācies traģiskas domāšanas periods: “Es gaidu, kad beidzot varēšu “iekost” kopā ar savu bērnu!” 32
Bērns un jaunietis ģimenē, kur tiek piekopta, ja ne regulāra dzeršana un piedzeršanās, bet alkohols vienmēr svētkos ir klātesošs, – vai tieksme pēc alkohola lietošanas pāriet no vecākiem arī uz bērniem, šāds ir daudzu jautājums. Par so sakarību daudz runājis arī labdaris un sociāli nelabvēlīgu jauniešu glābējs Edijs Klaišis.
Gunita Gudone, psihoterapijas un atkarību speciāliste, atzīst, ka daudz taisnības ir Klaiša teiktajā: “Ja mēs esam piemērs saviem bērniem, tad jāsāk vienmēr ar vecākiem – ar sevi! Tas ir pirmais!”
Runājot par alkoholisma kultūru, speciāliste skarbi norāda, ka nekādā gadījumā nedrīkstētu būt tā, kā tas ir tagad, kad daudz priecīgu bērnu lietu saista ar alkoholu: “Piemēram, bērnu šampanietis! Nevajadzētu būt Tutas lapsas šampanietim alkohola pudelē nekādā gadījumā! Limonādei jābūt jebkādas citas formas pudelē!”
Protams, arī fakts, kad bērns bieži redzējis, ka vecāki ballītēs paliek priecīgi, piekāpīgi, daudz ko mainām savā uzvedībā – bērniem tiek stāstīts, ka tad, kad viņiem būs 18 gadu, tas arī tad būs viņiem atļauts, – visi ir pazīstami ar šo situāciju, saka speciāliste.
Atkarību speciāliste norāda uz kādu baisu pēdējā laika fenomenu: “18 gados beidzot vecāki oficiāli paši dod bērnam alkoholu. Starp citu, mūsdienu alkohola
Gudone norāda, ka patiešām daudzi vecāki šobrīd gaida mirkli, ka varēs būt “absolūti laimīgi, vairs nejutīsies traucēti un varēs ar bērnu kopā normāli iekost!”