Īpašs spēks pār visu dzīvo! Kas notiek pilnmēness laikā? Sākas 2.martā 0
Marts šogad sākas gandrīz vienlaikus ar pilnmēness iestāšanos – 2.marta agrā rītā iestājas pilnmēness fāze, un zīmīgi, ka šis mēnesis arī noslēgsies ar pilnmēness fāzi – tā sāksies 31.martā dienas vidū.
Mainoties fāzēm, Mēnesim piemīt arī dažāds iedarbības spēks uz Zemi. Viens no svarīgākajiem spēkiem ir gravitācija, kas ietekmē notiekošo mūsu dzīvē.
Pilnmēness fāze iestājas aptuveni 15 dienas pēc jaunmēness, kad Zemes pavadonis Mēness ir veicis pusi no savas orbītas ap mūsu planētu un stāv debesīs kā liela, spīdīga bumba. Šajā laikā to tieši apspīd Saule. Paša Mēness gaisma ir vāja, un pa dienu to nevar redzēt, atstājot šo iespēju tikai skaidrās naktīs, kad var doties uz romantiskiem randiņiem mēnessgaismā.
Mēness spēks uz Zemi iedarbojas jau tad, kad pie debesīm redzamas tā trīs ceturtdaļas. Jūtīgi cilvēki to izjūt ļoti spēcīgi. Tie kļūst nervozi, psiho un kopumā izturas citādāk nekā parasti, dažreiz pat pretēji normai.
Vārds “mēnessērdzīgs” daļēji izskaidro šo Mēness iedarbību, lai gan precīzāk to varētu dēvēt par “mēnesstrakumu”.
Pilnmēness laikā dzimst vairāk bērnu nekā citos periodos. Tāpat būtiski palielinās arī mirstība.
Seksuālā uzvedība kļūst ekstrēmāka un intensīvāka, mēnešreižu cikls, kas sievietēm ir vidēji 28 dienas, šajā laikā arī var piedzīvot nelielas nobīdes.
Pilnmēnes ietekmē arī augus un dzīvniekus, turklāt ļoti dramatiski. Ikviens zina par pieņēmumu, ka vilki gaudo uz pilnmēnesi naktīs.
Dzīvnieki šajā laikā var nervozi knosīties telpās un atgrūst jūsu rūpes. Dažas jūras zivju sugas vairojas izteikti tikai šajā laikā. Īpaši intensīvi plaukst un zied augi. Daudzas zemestrīces un vulkānu izvirdumi ir notikuši tieši pilnmēness laikā, tāpat kā mūsdienās ir arī ar pavasara paisumiem. Laikapstākļi ir ļoti radikāli mainījušies Mēness ietekmē.
Pilnmēness ļoti spēcīgi ietekmē visu, ko var atbrīvot. Viss, kas ticis slēpts Zemes vai cilvēka apziņā, pilnmēness laikā nokļūst virspusē, spēki no iekšpuses to virza uz ārpusi, tāpēc pārbagātība, apjoms un eksplozivitāte šajā laikā valda gan dzīvības jomā, gan nāvē. Mēness ir tikpat liels labdaris, cik arī ļaundaris. Aktīvos cilvēkus tas stimulē būt vēl aktīvākiem, izdarīt vairāk. Viņi burtiski kūsā spēka un enerģijas ietekmē.
Pilnmēness laikam raksturīgs neparasti liels negadījumu skaits un vardarbības lēkmes – piemēram, masveida šaudīšanās, par ko bieži ziņo mediji.
Protams, vardarbība ir atkarīga arī no daudziem citiem faktoriem.
Mēness liek cilvēkiem mainīt savu uzvedību, darbības virzienus un iezīmēt jaunus dzīves ceļus. Īpaši tas ir raksturīgi tiem, kas pagātnē pieļāvuši kļūdas.
Pilnmēness rāda, ka jābūt uzmanīgiem ar savu dzīvību tagadnē un nedrīkst jokot ar zālēm. Rētas – gan fiziskas, gan psihiskas – šajā laikā dzīst lēni, savukārt zāles un arī alkohols iedarbojas spēcīgāk.
Izplatīts ir bezmiegs – fenomens, kuram tic arī tie cilvēki, kurus pilnmēness kopumā iespaido mazāk.
Īpaši jūtīgi cilvēki var pazīt arī gadījumus, kad pilnmēness iespaidā kāds kļūst mēnessērdzīgs un staigā pa nakti, neko no tā neatceroties no rīta.
Visas pārmaiņas, kas notiek pilnmēness iespaidā, ir drastiskas, bieži vien neatgriežamas un tomēr bez acumirklīgi redzamām sekām.
Tāpēc ir ieteicams pilnmēness laikā neuzsākt neko jaunu – ne veselības, ne darba projektu ziņā, pirms nav apsvērti visi “par” un “pret”.
Sagatavots pēc “Latvijas Mediju” izdevuma ”Dzīvot laimīgi pēc Mēness fāzēm”.