Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: SHUTTERSTOCK

Īpašās darba drošības prasības darbā ar smidzinātājiem 0

Aprīkojiet smidzinātāju ar augu aizsardzības līdzekļu (AAL) jaukšanas un uzpildīšanas tvertnēm ērtā augstumā – tas samazinās muguras traumu risku, ceļot iepakojumus, kā arī nokrišanas un traumas gūšanas riskus, ja iepakojums būtu jāceļ uz tvertnes iepildīšanas atveri smidzinātāja virspusē.

Reklāma
Reklāma
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
“Izārdīs Latviju pa vīlēm!” Soctīklotāji “izceļ saulītē” vecu premjeres ierakstu soctīklos, kas izsauc viedokļu vētru
TV24
Laiks uzzināt atbildi uz šo visiem interesējošo jautājumu! Cik vidēji pelna “Bolt Food” kurjers? 8
Lasīt citas ziņas

Tukšos AAL traukus ar tīru ūdeni skalojiet vismaz trīs reizes. Izskaloto šķidrumu salejiet smidzinātāja tvertnē un izsmidziniet uz lauka.

Lai novērstu apkārtējās vides piesārņojuma radīšanas risku, smidzinātāju ar tīru ūdeni uzpildiet no ūdensvada vai vēl labāk – no speciāli šim nolūkam paredzētām traktoram piekabināmām cisternām.

CITI ŠOBRĪD LASA

No atklātām ūdenskrātuvēm smidzinātāju uzpildīt atļauts tikai tad, ja šim nolūkam tiek izmantots atsevišķs sūknis. Visērtāk smidzinātāju uzpildīt no speciālas cisternas, tādā veidā darbojoties, ievērojami palielināsies arī smidzināšanas darba ražīgums, jo nebūs tukšo pārbraucienu uz ūdens ņemšanas vietu un atpakaļ.

Obligāti aprīkojiet smidzinātāju ar tīra ūdens tvertni personīgām vajadzībām. Ar šo ūdeni uz lauka var nomazgāt rokas vai citas ķermeņa daļas, kas nonākušas saskarē ar AAL. Nav obligāti pasūtīt oriģinālās smidzinātāju ražotājfirmas tvertnes, var iztikt ar vienkāršu plastmasas kannu dzeramajam ūdenim. Tilpumam gan būtu jābūt vismaz 20 litru – lai nepietrūkst.

Aizsērējušas sprauslas un filtrus visieteicamāk tīrīt ar vienkāršu zobu suku. Tikai pēc sprauslu tīrīšanas vairs nekad neizmantojiet to zobu tīrīšanai!

Nekad netīriet sprauslas vai filtrus, pūšot tajos gaisu no mutes, tādā veidā iespējams iepūst AAL paliekas un gružus tieši acīs.

Nekad netīriet sprauslas ar metāla priekšmetiem – neatgriezeniski tās sabojāsiet!

Smidzināšanu beidzot, noteikti izsmidziniet visu tvertnē esošo darba šķidrumu tieši uz apstrādājamā lauka.

Kad smidzināšana pabeigta, izskalojiet smidzinātāja darba šķidruma tvertni vismaz trīs reizes, šim nolūkam izmantojot tīru ūdeni. Izskaloto šķidrumu izsmidziniet tieši uz apstrādājamā lauka.

Neizsmidzināto darba šķidrumu nekādā gadījumā neizlejiet uz lauka, tuvējā grāvī vai citā ūdenskrātuvē.

Pēc lietošanas noteikti nomazgājiet smidzinātāju arī no ārpuses. Ja iespējams, izdariet to turpat uz lauka vai vismaz uz zālāja pēc iespējas tālāk no ūdens ņemšanas vietām vai ūdenstecēm.

Smidzinātāju noteikti glabājiet zem jumta, bet, ja tas nav iespējams, vismaz apsedziet to ar saules un ūdens necaurlaidīgu pārsegu.

Reklāma
Reklāma

Pirms glabāšanas smidzinātāja tvertnē ielejiet nedaudz antifrīza un iedarbiniet smidzinātāju, lai antifrīzs piepilda visu izsmidzināšanas sistēmu. Šādā veidā pasargāsiet sevi no nevēlamiem pārsteigumiem, kas saistīti ar smidzinātāja detaļu saplaisāšanu sala ietekmē, sasalstot smidzinātājā palikušajam darba šķidrumam.

Pirms glabāšanas noteikti noskrūvējiet (urbumu aizbāžot ar gumijas korķi vai aizskrūvējot ar atbilstošas vītnes skrūvi) smidzinātāja manometru un glabājiet to siltā telpā.
Vairāk par darba drošību lasiet šeit

Vairāk lasiet žurnāla Agro Tops pielikumā “Mans lauksaimniecības tehnikas parks”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.