Foto – you-journal.ru/

– “Es esmu liela, tu esi mazs.” 0


Šī frāze runā par hierarhiju. Turklāt tā palīdz pieaugt attiecībās ar bērniem. Atvases ļoti atslābinās, kad mamma kļūst pieaugusi. Beidzot.

Reklāma
Reklāma
7 iemesli, kāpēc jūs nespējat zaudēt svaru pat, ja pārtiekat tikai no vienas salāta lapas
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
Lasīt citas ziņas

– “Tu man esi vislabākais dēls.”
Var nosaukt arī bērna kārtas skaitli ģimenē. Jo man, piemēram, nav viens dēls – viņu ir veseli trīs. Un katrs no viņiem ir labs savā vietā.

– “Tu esi tieši tas dēls, kurš mums vajadzīgs.”
Tas palīdz bērnam just savu vērtību, savu “labumu”. Īpaši šo frāzi iesaku tiem, kas nemitīgi savu bērnu ar kādu salīdzina, un ne viņam par labu.

CITI ŠOBRĪD LASA

– “Tev neko nevajag darīt manā labā, es tevi mīlu par to, ka tu esi.”
Daudzi varbūt sašutīs, bet šie vārdi nav par to, ka tu vari nemazgāt traukus. Drīzāk par to, ka manis dēļ tev nav jālokās līdzi visiem vējiem mūsu dzimtā.

– “Es ļoti priecājos, ka tu esi.”
Īpaši šie vārdi palīdz, ja bērns nebija gaidīts.

– “Es priecājos, ka tu esi puika.”
Noder, ja jūs, piemēram, vēlējāties meitenīti un ilgi nevarējāt pieņemt sava bērna dzimumu.

– “Mēs ar tēti tevi ļoti mīlam, tu esi mūsu dēls.”
Atslēgas vārds ir “mūsu”. Šie vārdi palīdz, ja jums ir tendence bērnus “pārvilināt” un dalīt.

– “Tu esi tāds pats kā tavs tētis”, “Tavs tētis ir vislabākais tētis tev.”
Īpaši piemērots teikums, ja jums ar bērna tēvu ir konflikts, ja viņš neaudzina bērnu vai jūs esat sastrīdējušies. Pat tiem vecākiem, kuri ir kopā, šī frāze ir palīdzoša, ja mamma nepieņem tēvu un nedod viņam iespēju aktīvi darboties ar bērnu.

– “Man ļoti žēl.”
Šie vārdi palīdz, ja dienas gaitā esat sastrīdējušies, nesapratušies, ja bērns sodīts. Nav vērts lūgt piedošanu – tas izjauks hierarhiju, bet atvainoties un pateikt, ka ir žēl, gan ir vērts.

– “Es lepojos ar tevi.”
Īpaši noderīgi, kad cenšaties no bērna izveidot to, kas viņš nav un kas varbūt nekad nebūs. Tas palīdz bērniem, kuri ļoti atšķiras no citiem, piemēram, atvasēm ar īpašām vajadzībām.

– “Es mīlu tevi.”
Trīs burvju vārdi visām situācijām, ja tajos ir ieliktas jūtas, tas ir, ja jūs tos neizrunājat mehāniski, bet no visas sirds atzīstaties mīlestībā.

Reklāma
Reklāma

Kā izvēlēties vārdus?

Tos var un vajag izvēlēties dažādus, un jūs sapratīsiet, kādi ir piemērotākie un vajadzīgākie tieši jūsu bērnam. Piemēram, es esmu ievērojusi, ka pēc frāzes, kas ir īpaši svarīga konkrētajā dienā tieši man, pati par sevi nāk dziļa izelpa. Kaut kas iekšēji atslābst.

Tas pats notiek ar bērnu. Kad viņam ir svarīgi šobrīd dzirdēt, piemēram, to, ka ar viņu lepojas, viņš uzelpo un atslābinās. Vienkārši pavērojiet. Reizēm šādas zīmes nav uzreiz pamanāmas, dažkārt tās nav tik spilgtas. Bet kritērijs parasti ir viens – zināms atslābums.

Lai izteiktu brīnumainos vārdus, vajag noskaņoties. Nedrīkst, kā jau teicu, tos izrunāt mehāniski. Svarīgi to darīt no sirds, nesteidzoties. Sak, ir trīs minūtes brīva laika, nolasīšu vārdus no lapiņas un viss nostāsies savās vietās. Vissarežģītākais darbs notiek iekšienē. Lai vārdi būtu maģiski, tos ar šo maģiju vajag uzlādēt. Lādiņš, kas vajadzīgs bērniem, atrodas mūsu sirdīs.

Reizēm, lai kādus vienkāršus vārdus pateiktu savam bērnam, no sākuma tos domās un sirdī jāvelta saviem vecākiem. Pazīstu meitenes, kuras pirmo seansu laikā izplūda asarās līdzās gulošajam bērnam. No sevis pašas kā bērna iekšējās sāpes. Maģija tāpēc ir maģija, ka tā ārstē. Tostarp arī mātes sirdi.

Seansam nevajag būt ilgam – kāds trīs līdz piecas minūtes, taču tām jābūt ļoti emocionāli piesātinātām. Svarīgi to darīt pa druskai un regulāri. Maziem soļiem, nevis censties reizi nedēļā trīs stundas čukstēt par mīlestību. Mēs taču ēdam vairākas reizes katru dienu, nevis tikai svētdienā, vai ne?

Turklāt neaizmirstiet izteikt šādas frāzes arī dienā un bez īpaša iemesla. Apskaut savus bērnus, kaut vai vienkārši garāmejot. Noskūpstīt. Tieši to bērni atceras uz visu mūžu.

Nedrīkst par zemu novērtēt mātes vārdu spēku. Lai to atzītu, atcerieties, kurus savas mātes vārdus jūs atceraties tagad, pēc gadiem, cik nu to ir pagājis. Un kuri no tiem bija jums svarīgi.

Šī maģija ir pieejama vienmēr, nemaksā naudu, tai nav vajadzīgs nekas īpašs. Vienkārši, sagaidot, kad mazulis saldi iemidzis, iečukstiet viņam austiņā kaut ko svarīgu. Piemēram: “Es mīlu tevi. Es lepojos ar tevi. Tu esi pats labākais dēls (meita) mums ar tēti.”

Avots: you–journal.ru

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.