“Aerones” piesaista nopietnas investīcijas 0
“Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”
Latvijas jaunuzņēmums “Aerones”, kas darbojas vēja turbīnu lāpstiņu inspekcijas un apkopes robotikas jomā, piesaistījis deviņus miljonus ASV dolāru (8,56 miljonus eiro) sēklas kapitāla, lai attīstītu robotizētus pakalpojumus vēja enerģijas operatoriem visā pasaulē.
Investīciju mērķis ir gada laikā desmitkāršot uzņēmuma apgrozījumu, norāda “Aerones” pārstāvji.
Investīciju kārtas galvenie investori ir “Future Positive Capital” un “Change Ventures”. Starp citiem investoriem ir “Skype” dibinātājs Jāns Tallins ar uzņēmuma “Metaplanet” starpniecību, “Vinted” līdzdibinātājs Mants Mikucks, “Printify” vadītājs Jānis Berdigans, “Capitalia”, “Pace Ventures” un “EcoSummit”.
“Capitalia” nodrošinājusi finansējumu 1,4 miljonu eiro apmērā. “Capitalia” veica 300 000 eiro ieguldījumu uzņēmuma pamatkapitālā un izsniedza uzņēmumam 680 000 eiro aizdevumu ar tās ieguldījumu platformas starpniecību. Tāpat “Capitalia” konsultēja “Aerones” finansējuma piesaistē no privātā investora par kopējo summu 500 000 ASV dolāru (430 000 eiro) apmērā. Ar piesaistīto sēklas kapitālu ASV akseleratora “YCombinator” uzņēmums “Aerones” palielinās ražošanas apmērus un paplašinās pakalpojumu klāstu.
“Aerones” izpilddirektors un līdzdibinātājs Dainis Krūze informē, ka piesaistītais finansējums ļaus turpināt izaugsmi un sagatavoties A sērijas finansējuma kārtai šā gada beigās. Savukārt “Aerones” līdzdibinātājs un tehniskais direktors Jānis Putrāms norāda, ka “Aerones” izstrādā jaunus robotizētus risinājumus, lai paplašinātu pakalpojumu klāstu, piemēram, nesen izlaists iekšējās inspekcijas robots, kas skenē vēja turbīnu lāpstiņas un sniedz digitālus dubultās inspekcijas datus ar lielu detalizētību, kā arī tīrīšanas risinājumu, kas efektīvi noņem netīrumus un eļļu no turbīnu torņiem un lāpstiņām.
“Aerones” sadarbojas ar deviņiem no desmit pasaulē lielākajiem vēja enerģijas uzņēmumiem. To vidū ir “Siemens Gamesa”, “Enel”, GE un “Vestas”. Šobrīd “Aerones” apkalpo vairāk nekā 3000 vēja turbīnu 17 valstīs Eiropā, Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā.