Attēlam ir ilustratīva nozīme.
Attēlam ir ilustratīva nozīme.
Foto: LETA

Invalīdam par četrām zivīm nosacīts cietumsods! Maluzvejnieks elektrozvejas aparātu un lomu noķera vai atrada? 39

Artis Drēziņš, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

Rīgas rajona tiesa vangažniekam Maratam Bogdanovam par maluzvejniecību piespriedusi pusgadu nosacītu cietumsodu un atmaksāt valstij 2860 eiro par noķertajiem trijiem taimiņiem un vienu strauta foreli.

Kā tiesā liecināja Valsts vides dienesta vecākais inspektors Andris Strautiņš, viņš ar kolēģi 2019. gada 5. novembra rītā veikuši apgaitu pa maluzvejnieku iecienītām vietām Gaujas baseinā, tajā skaitā arī pie Straujupītes, kas netālu no Vangažiem ietek Gaujā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pamanījuši, ka pa taku no upes nāk kāds izmircis vīrietis brienamzābakos, ar mugursomu un tīkliņu rokās. Apturējuši viņu un likuši parādīt, kas somā. Tur bijuši trīs taimiņi, viena strauta forele un impulsu elektrozvejas aparāts.

M. Bogdanovs atzinies, ka ķēris zivis, pakritis un ūdenī pazaudējis akumulatoru. Zivis ķerot tāpēc, ka esot grūti ar iztiku kā invalīdam– pensija 192 eiro, nekur nestrādājot, darbu nevarot atrast, saņemot sociālus pabalstus.

Inspektors neoficiāli zinot, ka šādus nelegālus elektrozvejas aparātus, kādu atrada pie Bogdanova un par kādu glabāšanu vien draud krimināl­atbildība, izgatavojot “speciālisti” kādā zvēraudzētavā.

Inspektori izsaukuši policiju, bet, kad tā atbraukusi, Bogdanovs mainījis liecības: neesot vis zvejojis, bet visu mantību atradis. Pie šādas versijas vīrietis pieturējās arī tiesā. Tai rītā esot gājis meklēt tīklus, ko citi likuši (te jāpiebilst, ka likums aizliedz aiztikt tīklus, ko citi likuši).

Visu mūžu dzīvojot Vangažos, tāpēc zinot, ka cilvēki izvieto upē tīklus. Upē neko neesot sameklējis, bet pie kāda koka krastā atradis zivis un elektrozvejas aparātu. Zivis ņēmis, lai ēstu.

Kad tiesnese Inese Siliņeviča jautāja, kāpēc tad paņēmis nelegālo aparātu, Bogdanovs noteica: “Kāpēc tad lai nepaņemtu?” Kā tiesai paskaidroja Valsts vides dienesta zvejas kontroles departamenta iekšējo ūdens kontroles daļas vadītājs Jānis Lasmanis, par nelegāli noķertu taimiņu vai strauta foreli likums paredz soda naudu 143 eiro.

Ja zivs noķerta aizliegtā laikā, aizliegtā vietā un ar aizliegtiem rīkiem, kā Bogdanova gadījumā, tad šī summa jāreizina ar pieci. Tā arī izveidojās 2860 eiro. Tik liela summa tāpēc, lai atturētu cilvēkus no šo Latvijā izzūdošo zivju sugu ķeršanas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.