Foto – Shutterstock

PIEREDZE 13

* Tukuma novada Irlavas bērnunamā pērn no 42 bērniem 17 mācījās un nakšņoja internātskolās. Direktore Sanita Auziņa: “Šogad visi bērni vakaros pēc skolas atgriežas mājās. Daļa bērnu mācās Irlavas vidusskolā, daļa Dzirciema speciālajā internātpamatskolā, bet arī viņi tur nenakšņo, vakaros atgriežas. Situācija ir mainījusies dažādu iemeslu dēļ, ne tikai tāpēc, ka tiesībsargs bērnunamiem izteica pārmetumus par bērnu sūtīšanu uz internātskolām. Irlavas vidusskolā bērni jūtas labi. Gan ciemojas ģimenēs, gan ģimeņu bērni nāk ciemos pie mums. Nav tā, ka mūsējos skolā apsmej. Mūsējie ir pat labāk apģērbti un nodrošināti ar mācību materiāliem nekā daļa ģimenēs dzīvojošo bērnu. Vienīgi ar uzvedību mūsu bērni varbūt nedaudz atšķiras.”

Reklāma
Reklāma
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
7 brīnumēdieni! Pārtikas produkti, kuru regulāra iekļaušana ēdienkartē kavē ādas novecošanos
Lasīt citas ziņas

* No Salas novada bāreņunama “Līkumi” 54 bērniem pērn 44 mācījās un nakšņoja internātskolās. Direktors Juris Boķis: “Bērnu skaits “Līkumos” ir samazinājies – šobrīd ir tikai ap 30 bērniem. Bērni nonākuši ģimenēs. Lielākā daļa mācās Biržu internātskolā, kas atrodas mūsu pašu novadā. Tomēr šī skola ir 30 kilometru attālumā un nav izdevīgi viņus pēc stundām vest uz bērnunamu. Internātskolā pedagogi bērniem palīdz arī izpildīt mājasdarbus. Tā ir arī novada vadības nostāja, ka bērniem jāmācās internātskolā. Parastajās skolās nevaram savus bērnus laist, jo citu skolēnu vecāki izsaka protestus, negrib, lai viņu bērni mācās kopā ar tiem, kas nākuši no nelabvēlīgām ģimenēm. Var jau arī viņus saprast, jo mūsu bērni mēdz, piemēram, “noraut” stundas. Tāpēc parastās skolas nevēlas viņus uzņemt. Mūsu bērniem tas ir sasniegums, ka viņi vispār apmeklē skolu… Ja paši ietu uz parastu skolu, iespējams, būtu vairāk klaiņošanas gadījumu. Turklāt bērni atzīst, ka internātskolā viņiem patīk.”

Rīgas domes Labklājības departamenta Sociālo pakalpojumu sektora ģimenēm un bērniem vadītāja Agnese Igaune: “Rīgā ir pašvaldības bērnu un jauniešu centrs, kurā iekļautas sešas ilgstošās aprūpes institūcijas, kā arī viens krīzes centrs. Neviens no bērniem, kas ir šajās iestādēs, valsts internātā nedzīvo un nemācās. Visi ir piesaistīti Rīgas pašvaldības skolām, rītos dodas uz skolu, bet vakarā brauc mājās. Pērkam gan arī vietas Rīgas bērniem dažādos bērnunamos vai SOS ciematos citur Latvijā. Kopumā ārpusģimenes aprūpes iestādēs 2015. gadā bija 418 bērni, 253 bērni dzīvoja Rīgas pašvaldības bērnunamos, bet 205 – līgumorganizāciju bērnunamos. No šiem bērniem trīs dzīvo internātskolās, bet iemesls tam ir viņu veselības stāvoklis vai tas, ka bērnunama apkārtnē nav atbilstošas izglītības programmas skolas. Kopumā bērnu ievietošanu internātskolās neatbalstām. Nesūtam bērnus uz internātskolām tāpēc, ka netiekam galā vai gribētu ietaupīt.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.