Olas un veselība 18

Izplatīts ir nepareizs viedoklis par olu nelabvēlīgo ietekmi uz holesterīna līmeni ķermenī. Pētījumi pierāda, ka olu patēriņš neietekmē holesterīna līmeni asinīs. Olās patiešām ir augsts holesterīna saturs, taču jāņem vērā, ka mūsu ķermenis aknās ražo 70 – 80 % no visa holesterīna. Svarīgāk ir atcerēties par “veselīgo” un “kaitīgo” holesterīnu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas
“Veselīgais” holesterīns palīdz izvadīt taukus no asinsvadiem uz tālāku pārstrādi aknās, savukārt “kaitīgais” holesterīns veicina tauku nogulsnēšanos asinsvados,

kas palielina infarkta vai insulta risku. “Kaitīgais” holesterīns organismā veidojas, ja uzturā tiek uzņemts liels piesātināto tauku un transtauku apjoms. Olās piesātināto tauku ir maz – vien aptuveni 1,5 grami (2,5% no olas svara).

CITI ŠOBRĪD LASA

Tiem, kas rūpējas par savu veselību, svarīgi atcerēties, ka olas satur D vitamīnu, kalciju un 13 organismam nepieciešamas uzturvielas. Viena ola satur aptuveni 6 g olbaltumvielu, kas ir svarīgas muskuļu un kaulu veselībai, kā arī cilvēka imunitātei. Olās ir tikai 72 kalorijas.

Turpinot par kalorijām un ķermeņa masu, ir pierādīts, ka D vitamīns ir būtisks ķermeņa masas samazināšanā, jo šī vitamīna deficīts var palielināt aptaukošanās risku un veicināt 2. tipa diabētu un citu sirds un asinsvadu slimību attīstību. Tādējādi,

regulāra D vitamīna uzņemšana, tostarp no olām, var palīdzēt uzturēt veselīgu svaru un samazināt ar to saistīto slimību risku.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.