Pakāpieni un margas 0
Kāpņu ideja ir gaisīgums, tāpēc visbiežāk izmanto līmētu masīvkoku un saplāksni, kuru var kombinēt ar dažādām detaļām. Laminēta rūdītā stikla pakāpieni vēl vairāk akcentēs kāpņu gaisīgumu, tomēr tie prasa papildu stiprinājumu. Smagā betona pakāpienam nepieciešams armējums, bet mūsdienās vairāk izmanto polimērbetonu. Pakāpienos var iestrādāt neslīdošu materiālu vai apgaismojumu.
Visbiežāk kāpņu vaļējo daļu nožogo ar margām, kuru forma, profils un tekstūra ietekmē kāpņu ārējo stilistiku. Tām jāatbilst drošības un izturības prasībām. Ja kāpnēm ir trīs un vairāk pakāpieni, tām jābūt aprīkotām ar margām, kuru augstums no zemes sasniedz 90 cm. Ja laiduma platums ir vairāk nekā 120 cm, var padomāt par margām abās kāpņu pusēs. Īpaši aktuāli tas ir mājās, kurās dzīvo vecāki cilvēki, kas, pārvietojoties pa kāpnēm, bieži atbalstās pret margām. Ja mājās ir bērni, kāpņu margas jāpapildina ar vertikāliem nožogojošiem elementiem, starp kuriem attālums nedrīkst pārsniegt 15 cm. Populārākais konsoļu kāpņu nožogojošais elements ir 12 mm biezs laminēts rūdītais stikls, kas ar nerūsējošā tērauda stikla turētājiem tiek piestiprināts pie kāpņu gala plaknēm.
Kāpņu atvērtā konstrukcija neaizsedz gaismu un gaisa plūsmas, radot telpā vieglumu un eleganci. Konstrukcija telpā aizņem maz vietas, un to izgatavošanā tiek patērēts mazāk materiāla. Ekskluzīvo kāpņu mīnuss ir tas, ka tās prasa īpaši izturīgus stiprinājumus un reizēm ir neērtākas staigāšanai. Ja tām nav iežogojošo virsmu, kāpnes ir mazāk drošas nekā klasiskās.
Oriģinālais čuguns
Uzskata, ka pirmās lietās čuguna kāpnes ar izsmalcinātu balustrādi parādījušās 16. gs., bet līdz ar laikmetu nomaiņu mainījušas savu izskatu. Agrāk čuguna kāpnes izmantoja vairāk kā konstrukcijas, kas veda uz palīgtelpām, bet mūsdienās tās kļuvušas par nopietniem standarta kāpņu konkurentiem ar savu oriģinalitāti un estētiskumu, turklāt tās var iebūvēt salīdzinoši nelielā laukumā. Šāda materiāla kāpnes visbiežāk izvēlas cilvēki, kam patīk pamatīgums, funkcionālisms un estētika.
Čuguna kāpņu pakāpieni vēdekļveidīgi stiprinās uz vienas centrālās ass, tos savstarpēji savieno īpašas skrūves. Konstrukcijas tiek lietas čuguna liešanas rūpnīcās, un to zīmējumu izvēlas pēc esošajām sagatavēm. Pašu kāpņu izgatavošana ir tehniski sarežģīts process, kurā piedalās konstruktori, projektētāji, tehnologi un montāžas speciālisti.