Diasporas atbalstam – dalībai Dziesmu un deju svētku kustībā, kultūras pieejamībai ārvalstīs, “3×3” un “2×2” nometnēm – paredzēti 171 377 eiro.
Diasporas atbalstam – dalībai Dziesmu un deju svētku kustībā, kultūras pieejamībai ārvalstīs, “3×3” un “2×2” nometnēm – paredzēti 171 377 eiro.
Foto: Valdis Semjonovs

Integrācijai prasa atvēlēt vēl 2 miljonus eiro. Kā naudu izmantos? 0

Dažādiem sabiedrības integrācijas pasākumiem nākamgad papildus būs nepieciešami vairāk nekā divi miljoni eiro, tā šotrešdien, 26.septembrī, Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēdē deputātus informēja Kultūras ministrijas (KM) Sabiedrības integrācijas un pilsoniskās sabiedrības attīstības nodaļas vadītāja Anita Kleinberga.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Papildu līdzekļu pieprasījums gan nav saistīts ar to, ka nākamgad būtu iecerēti kādi jauni integrācijas pasākumi vai tiktu prognozēts milzīgs iebraucēju vilnis.

“Diemžēl situācija ir tāda, ka sabiedrības integrācijas ilgstošie pasākumi netiek skaitīti valsts pamatbudžeta bāzē. Tādēļ katru gadu mums tiem jālūdz finansējums no jauna kā jaunās politikas iniciatīvām,” skaidroja A. Kleinberga.

CITI ŠOBRĪD LASA
Pašlaik integrācijas pasākumiem ieplānoti aptuveni 2,2 miljoni eiro no Latvijas nodokļu maksātāju naudas un aptuveni 12,5 miljoni eiro no Eiropas Savienības fondiem.

Taču, pēc KM aprēķiniem, ar to nepietiek.

Lielākā summa – 543 122 eiro – paredzēta mazākumtautību līdzdalības un kultūras programmām, tostarp ģimeņu apmaiņas programmai, starpskolu pilsoniskajām iniciatīvām, kultūras vēstniekiem, radošām nometnēm un citiem mazākumtautību pasākumiem. Vēl 423 575 eiro nepieciešami pilsoniskās sabiedrības attīstības atbalstam (valsts budžeta programmai “NVO fonds” un reģionu NVO atbalsta programmai).

Demokrātiskas informācijas telpas stiprināšanai nepieciešami 383 196 eiro, kas tiks izmantoti sabiedrisko mediju portāla “lsm.lv” vajadzībām, Latgales mediju atbalstam un Latvijas Radio – mazākumtautībām un diasporai adresēta satura veidošanai. Latviešu valodas stiprināšanai (kursi pieaugušajiem cittautiešiem un reemigrantiem, tālmācība diasporas bērniem) nepieciešami 367 149 eiro, diasporas atbalstam (dalība Dziesmu un deju svētku kustībā, kultūras pieejamība ārvalstīs, “3×3” un “2×2” nometnes) – 171 377 eiro, sociālās atmiņas programmu atbalstam – 44 000 eiro.

Vēl 116 265 eiro paredzēti integrācijas politikas pilnveidei un jaunām ieviešanas metodēm, bet latgaliskās vides stiprināšanai nākamgad tiks lūgti 7000 eiro.

Iepazīstoties ar KM informāciju par plānotajiem pasākumiem, deputāti kopumā izteica atbalstu papildu līdzekļu pieprasīšanai.

Daži pat pauda izbrīnu, ka atsevišķās jomās ministrija bijusi tik pieticīga. “Kā jūs iedomājaties par 7000 eiro stiprināt latgalisko kultūrvidi?” neizpratnē bija Anrijs Matīss (“Saskaņa”). KM parlamentārā sekretāre Marika Zeimule paskaidroja, ka par šo naudu nākamgad plānots Latgales nevalstisko un kultūras organizāciju vadītāju seminārs, kurā tiks apkopotas nākotnes vajadzības.

Piesardzīgāks bija Arvīds Platpers (LRA), kurš jautāja, vai ierēdņu rīcībā ir kādi analītiski pētījumi par to, cik veiksmīgi bijuši iepriekšējie integrācijas pasākumi, piemēram, bēgļu iekļaušanā. Šādus pētījumus gan KM pārstāvji uzrādīt nevarēja.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.