“Nokia” laužas atpakaļ 3
Pagājušajā nedēļā noslēdzies ikgadējais jaunāko mobilo tehnoloģiju forums – “World Mobile Congress 2018”, kurā šogad neierasti mazā konkurencē lielāko uzmanību izpelnījās, daudzuprāt, šobrīd labākais ar “Android” operētājsistēmu funkcionējošais “Samsung” 850 eiro vērtais “S9”, kā arī tā lielākā un jaudīgākā (un vēl dārgākā) “S9 Plus” versija.
Taisnības labad gan jāmin, ka ne ar ko īpaši jaunu abos tālruņos “Samsung” nav nācis klajā. Taču vairākos pasaulē populārākajos tehnoloģiju portālos spriež – varbūt tā pat labāk, jo ko jaunu vēl var izdomāt, ko vēl var uzlabot jau tā teju perfektajā “S8” tālrunī. Jau iepriekš “S8” ekrāns bija teju bez acij netīkamajām apmalēm (“S9” apmales vēl par kripatiņu mazākas), arī forma, tālruņa izmērs un materiāli mainīti nav. Aizmugurē nedaudz pārvietots pirkstu nospiedumu lasītājs, taču tā ir niecīga nianse. Iekšpusē, protams, uzstādīts jaudīgāks procesors, taču akumulators aiztikts nav. Viena no būtiskākajām, ja to par tādu var nosaukt, izmaiņām ir jauni, jaudīgāki un citur novietoti skaļruņi, kā arī vēl vairāk uzlabota kamera.
Arī “LG”, “Huawei”, “HTC” plašākai publikai vied-tālruņu jomā neko jaunu neizrādīja. Vienīgi “Sony” demonstrēja “Xperia XZ2” un mazāko “XZ2 Compact”, kurus kritiķi novērtējuši gana atzinīgi, saucot jaunos tālruņus par “būtisku kompānijas lēcienu attīstībā”.
“Nokia” laužas atpakaļ
Diezgan nopietni kongresā sevi pārstāvēja “Nokia”, kura izrādīja veselus piecus jaunumus, tostarp jauno flagmani “8 Sirocco” ar divām “Zeiss” aizmugurējām kamerām, jaudīgu procesoru un jauno “Android One” operētājsistēmu, kas izceļas ar “tukšumu”, nepiedāvājot citos telefonos jau rūpnieciski instalētās programmas. Taču par vienu no galvenajām kongresā apspriestajām ierīcēm kļuva “banāntelefons” “Nokia 8110 Matrix”, kas gan krāsas, gan formas ziņā atgādina gardo augli. “Matrix” ir jau kārtējais “Nokia” mēģinājums atdzīvināt zīmola vecos un superpopulāros taustiņtelefonus ar dažādām jaunām iezīmēm un uzlabojumiem. Tā cena būs zem 100 eiro, un ražotājs sola akumulatoram bez uzlādes izturēt vairāk nekā 20 dienas. Taču ir arī citi jaunumi, piemēram, gan “Twitter”, gan “Facebook” lietotnes, “Google” asistents, “Google Maps” un LTE standarts, kas ļaus izbaudīt visas “Wi-Fi” priekšrocības.
No mazāk zināmiem ražotājiem ar interesantu koncepttelefonu nāca klajā “Vivo”, kura tālrunim “Apex” nav fiziska pirkstu nospiedumu lasītāja, bet gan šī vieta ir iebūvēta ekrāna priekšpusē – risinājums, kas noteikti tiks pārņemts tuvākajā nākotnē. Tāpat tālrunim nav skaļruņu – lai radītu skaņu, tas vibrē. Arī priekšpusē iebūvētas kameras tam nav. Dizaineri un inženieri tā vietā izdomājuši “Apex” padarīt par pirmo tālruni ar kameru, kas izbīdās no korpusa iekšpuses. Jauninājumi būtiski uzlabojuši viedtālruņa izskatu, izslēdzot ekrāna apmales. Manuprāt, “Apex” ir viens no elegantākajiem šobrīd tirgū esošajiem tālruņiem pasaulē.
Datora ekrāns bez apmalēm
Datoru nozarē tikai nesen ienākušais “Huawei” prezentēja “MateBook X Pro” ar korpusā paslēptu kameru un pasaulē labāko ekrāna attiecību pret korpusu – datora skārienjutīgais ekrāns aizņem 91% no visa laukuma. Tas ir arī ārkārtīgi šaurs, kā arī ražotājs sola baterijas darbilgumu 12 – 14 stundas. Protams, par tehnoloģijām jāmaksā – sagaidāms, ka tā cena būs ap pusotru tūkstoti eiro.
Savukārt otrs pieminēšanas vērtais datoru ražotājs ir “Lenovo”, kas nāca klajā ar trim dažādiem studentiem un skolēniem domātiem “Chromebook” veidiem un “Yoga 730”, kuru ar pāris kustībām var pārvērst arī par lielu planšetdatoru. Mazo un ērto “Chromebook” cena atkarībā no veida variēs no 200 līdz 350 dolāriem, un uz divu veidu “Chromebook” ekrāniem varēs rakstīt ar īpašu rakstāmo vai katra mājās atrodamu zīmuli (ražotājs sola, ka uz ekrāna nepaliks zīmuļa pēdas). Svarīgi, ka tie ir noturīgi pret šķidrumiem un tos nevar atplēst vaļā.
Digitālie asistenti kļūst vēl gudrāki
Runājot par citiem, ne ar viedtālruņiem vai datoriem saistītiem jaunumiem, “Sony” izrādīja savas jaunās dīvainā paskata bezvadu austiņas “Ear Duo”, kuras idejiski līdzinās “Apple AirPods”. Taču “Sony” īpašu uzmanību pievērsis drošībai, cenšoties austiņas izveidot tā, lai lietotājs nezaudētu kontroli pār ārpasauli, – tā ir problēma, kas noved pie gana daudz negadījumiem uz ietvēm un ceļiem.
Visbeidzot “Amazon”, apvienojoties ar antivīrusu programmatūras zīmolu “McAfee”, uzlabojusi digitālās asistentes “Amazon Alexa” darbību, tagad aleksai ļaujot darboties ar mājas interneta rūtera iestatījumiem, piemēram, ļaujot tai bloķēt nevēlamas ierīces, skenēt interneta tīklu un meklēt nedrošas mājas vied-ierīces, tādējādi uz digitālā asistenta pleciem uzliekot sarežģītu smagumu, kuru tai veikt ir krietni vienkāršāk nekā pašam cilvēkam.