Inovācijas. Vienota viedmāja. Viena Eiropas telpa 2
Autors: Haralds Teiermanis
Mijiedarbība – tā šķiet viena no šodienas mājokļa elektroierīču galvenajām barjerām. Iegādātās viedās ierīces šķietami darbojas katra par sevi. Savā ekosistēmā “dzīvo” apkures ierīces, savā – apgaismes, signalizācijas un vēl citā – mājas izklaides un skaņu sistēmas.
Viedo māju kā konceptu pasaule iepazina vēl pagājušajā gadsimtā – tālajā 1975.gadā, kad ikdienas dzīvojamās vietas pārvaldība tika uzticēta centralizētai, ar vadu pie mājas elektrotīkla pieslēgtai pultij, ar kuru saimnieks varēja vadīt elektrības, apkures un ventilācijas procesus ēkā.
Šodienas izaicinājumam Huawei radis vienu un konkrētu atslēgas vārdu – vienkāršot. Nevis apdalīt ierīces un mazināt to spēju veikt modernā laikmeta cienīgus izaicinājumus, bet gan – vienkāršot visu dažādo ražotāju un dažādo platformu ierīču sadarbību.
Vienkāršot to, kā mājas saimnieks ar vienu viedierīci var pieslēgt un pārvaldīt savu mājokli apdzīvojošo viedo tehnoloģiju kopumu. Vienkāršot, lai mājas saimniekam nav jāmaldās lietotņu režģī.
Parastā situācijā pārvaldīt visu mūsdienu viedo tehnoloģiju kopumu, kas jau krietnu laiku kļuvis par bezvadu risinājumu kopumu, bija pa spēkam tikai apņēmīgajiem – atrast, “sapārot”, autorizēties, pārliecināties, ka visi iestatījumi ir korekti, u.tml.
Vienkāršot – šāds sauklis caurvij jauno Harmony operētājsistēmu, kuru pasaulei korporācija Huawei atklāja jūnija sākumā.
Huawei solījumi nav vien tukša skaņa. Uzņēmums pagājušajā gadā bija trešais jaudīgākais inovāciju ieviesējs pasaulē, liecināja ikgadējais Eiropas Savienības veiktais kompleksais izstrādes un inovācijas indeksa (“EU R&D scoreboard”) pētījums.
Inovācijas un ieguldījums praktiskos risinājumos aizvadītajā gadā Eiropas Savienības valstīs kopumā primāri bijis tieši informāciju tehnoloģiju un komunikāciju sektorā. Tai skaitā, pastarpināti, arī viedo māju konceptrisinājumos un tehnoloģijā.
Jāpiebilst, ka minētajā pētījumā ik gadus tiek iekļautas 2500 kompānijas no Eiropas Savienības un pasaules, bet Huawei sniegums regulāri tiek uzlabots. Tā 2020. gadā iegūtā trešā inovatora pozīcija ir kāpums no piektās pozīcijas 2019.gadā.
Huawei pirmo pētniecības, inovācijas un izstrādes centru Eiropā atklāja jau 2000.gadā, Zviedrijā. Šobrīd aktīva sadarbība notiek ar vairāk nekā 150 Eiropas augstskolām, kur top sadarbības projekti ar Huawei iesaisti, lai kopumā uzlabotu Eiropas pilsoņu dzīves kvalitāti un sasniegtu vienu no Eiropas inovāciju praktiskajiem mērķiem – Eiropas Zaļā kursa vadlīniju kvalitatīvos rezultātus.
Te jāpiebilst, ka šogad arī prestižā informācijas tehnoloģiju un komunikācijas industrijas foruma – Barselonas Mobilā pasaules kongresa tēma bija IKT nozares pienesums, virzoties uz Eiropas Zaļā kursa mērķiem, un tas, kā digitālās tehnoloģijas palīdz Eiropai attīstīties ilgtspējīgi.
Huawei, cita starpā, ieguva vienu no prestižākajām balvām Barselonas kongresā šogad, “GloMo Glopal Mobile Awards”, Mobilo tehnoloģiju grupā saņemot atzinību par savu daudzfunkcionālo BladeAAU platformu, kas nākotnē kalpos par kodolu, savienojot 5G platformas un dažādos operatoru un neatkarīgo izstrādātāju produktus pilnvērtīgā, vienā infrastruktūras risinājumā. Un šī bija tikai viena no piecām Barselonas Mobilā pasaules kongresa balvām, kuru ieguva Huawei inovatori.
Vienkāršot. Huawei inženieru spēja šķetināt sarežģīto tehnoloģiju kopumu un piedāvāt viegli lietojamus rīkus gala patērētājiem ir tās praktiskās inovācijas, kuras sagaidām mēs – ikdienas lietotāji un tehnoloģiju patērētāji.
Viedmājokļi, viedauto (jau šobrīd Huawei spējis licencēt savus risinājumus pilna spektra eUzlādes risinājumus, bateriju kontrolieru un eDzinēju jomā).
Tās ir inovācijas, kuras redzam sev blakus un varam lepoties, ka liela daļa no tām top tepat Eiropā. Ar korporācijas Huawei atbalstu.