Drīz notiks starptautiskais kosmosa tehnoloģiju hakatons “Act in Space”. Latvijas komandas jau agrāk guvušas tajā panākumus.
Drīz notiks starptautiskais kosmosa tehnoloģiju hakatons “Act in Space”. Latvijas komandas jau agrāk guvušas tajā panākumus.
Publicitātes foto

Drīz – kosmosa tehnoloģiju hakatons. Aicina piedalīties Latvijas entuziastus 5

“Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

2022. gada 19. novembrī 80 pilsētās un 40 valstīs vienlaikus notiks starptautisks 24 stundu hakatons “Act in Space”, kurā aicināti piedalīties arī dalībnieki no Latvijas – tehnoloģiju entuziasti, studenti, uzņēmēji un ikviens interesents, informē Latvijas Kosmosa industrijas asociācijas (LAIK) valdes loceklis Ļevs Lapkis.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Starptautiski hakatons norisināsies jau piekto reizi, bet Latvijā hakatonu jau ceturto reizi organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar LAIK un Izglītības un zinātnes ministriju (IZM). Līdz 19. novembrim reģistrētajām komandām būs jāizvēlas viens no 46 uzdevumiem jeb problēmsituācijām, ko risināt. Tad 24 stundās jācenšas īstenot savu ideju.

Pēc Lapka skaidrotā, satelīts gluži nav jāuzbūvē, taču uzdevums ir demonstrēt labu konceptu ar biznesa modeli un potenciālu. Ideālā gadījumā komandas var sagatavot arī strādājošu prototipu, taču tas nav obligāti.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Šāda veida hakatoni ir nozīmīgs ieguvums sabiedrībai, jo daudzas tehnoloģijas, kuras sākumā tikušas izstrādātas kosmosa vajadzībām, pēc tam veiksmīgi tiek izmantotas arī tepat uz Zemes. Piemēram, GPS jeb globālās pozicionēšanas sistēma, kas ir visos viedtālruņos, vai īpaši izturīgi materiāli, tādi kā titāns,” uzsver LIAA Tehnoloģiju departamenta direktors Ņikita Kazakevičs.

Pēc viņa vārdiem, kosmosa nozarē lieliski var redzēt tehnoloģiju pārneses iespēju. “Tā ir daļa no viedās ekonomikas, uz ko tiecas arī Latvija,” piebilst Kazakevičs.

Jāpiebilst, ka Latvijai šajā hakatonā jau ir bijusi veiksmīga pieredze. Piemēram, 2018. gadā no Latvijas uz starptautisko finālu devās komanda “Space Tree”. Tā attīstīja mākslīgajā intelektā balstītu ideju, kas paredzēja iespēju noteikt koku sugas mežos, izmantojot satelīta datus.

Visu hakatona norises laiku – 24 stundas – komandām būs pieejama pieredzējušo mentoru palīdzība gan no kosmosa, gan elektronikas, fizikas, medicīnas, kā arī biznesa attīstības nozarēm. Mentori ir cilvēki, kuriem jau ir pieredze biznesā, komercializācijā un kosmosa tehnoloģijās. Latvijā ir ap 20 uzņēmumu, kuri sadarbojas ar EKA un citiem nozares lielajiem uzņēmumiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.