Latviju par bāzes vietu izraudzījies ilgdzīves medicīnas riska kapitāla fonds 0
“Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”
Latviju par bāzes vietu izraudzījies riska kapitāla fonds “LongeVC”, kas būs pirmais riska kapitāla fonds Latvijā, kas orientēsies uz agrīnas stadijas ilgdzīves (angļu val. – longevity) un biotehnoloģiju jaunuzņēmumu atbalstu. Fondā būs iespējams apgūt 35 miljonus dolāru, ko nodrošinājuši vairāki pasaulē zināmi minētās nozares eksperti, tostarp Sergejs Jakimovs, kurš Latvijā veiksmīgi attīstījis vairākus zinātnes jaunuzņēmumus ar akseleratora “Komercializācijas Reaktors” starpniecību.
Tāpat fonds dos iespēju sadarboties un mācīties no dažādiem nozares ekspertiem, piemēram, virtuālās realitātes izstrādātāja “Oculus” līdzdibinātāja Mihaila Antonova un Baka Pētniecības un novecošanas institūta profesora un uzņēmuma “Deep Longetivity” dibinātāja Aleksa Žavoronkova.
Par 3,79 miljoniem dolāru uzņēmumu nopirkusi Honkongas uzņēmumu grupa “Regent Pacific Group Limited”, kas specializējas investīcijās veselības aprūpē un dzīvildzes zinātnē. Honkongas uzņēmums vēlas attīstīt lielāko integrēto platformu pasaulē ilgdzīves biotehnoloģiju un novecošanas izpētei.
Šo platformu var izmantot, lai veidotu visaptverošas mākslīgā intelekta sistēmas, kas dotu iespēju sekot novecošanai molekulārā, šūnu, audu, orgānu, sistēmu, fizioloģiskā un arī psiholoģiskā līmenī.
Šādas ilgdzīves pētīšanas sistēmas ļauj ārstiem pieņemt labākus lēmumus attiecībā uz medicīnisku iejaukšanos, kas var palēnināt vai pat mainīt novecošanas procesus. Turklāt “Deep Longevity” izstrādātais hematoloģiskais pulkstenis ir īpaši aktuāls šobrīd, jo to var izmantot kā analīzes instrumentu Covid-19 slimības prognozēšanai ar vīrusu saslimušajiem pacientiem.
Tas ir universāls dažādu cilvēka bioloģiskā vecuma faktoru mērījumu kopums, kas pieejams globālam ārstu un pētnieku tīklam. “Novecošanas pulkstenis” tika izveidots sadarbībā ar “Human Longevity”, kas ir viena no prestižākajām ilgdzīves organizācijām pasaulē.
“LongeVC” investējis arī tādos uzņēmumos kā “Insilico Medicine”, kas ir globālais līderis jaunu zāļu radīšanā ar mākslīgā intelekta palīdzību, uzņēmumā “Longenesis”, kas izveidojis platformu biotehnoloģiju izpētes sadarbības projektiem, kā arī “Basepaws”, kas ir pirmais DNS sekvencēšanas risinājums dzīvniekiem.