Ingvers – brīnumlīdzeklis imunitātei, mugurkaulam, auglībai…6 iemesli, kāpēc to iekļaut uzturā 0
Pēdējā laikā ingvers ir kļuvis ļoti populārs ne tikai uztura jomā, bet arī izmantošanai ārstnieciskiem nolūkiem, raksta takprosto.cc. Kāpēc šāda sabiedrības interese par šo vienkāršo sakni?
Par šīs “maģiskā auga” dzimteni uzskata Indiju, jo tieši šīs valsts senajos traktātos ir atklātas liecības par ingvera izmantošanu kā universālu medikamentu.
Faktiski, protams, viss ir ļoti relatīvs. Un tā kā šīs ir gan zāles, gan pārtikas garšviela, jāpārliecinās, vai tev nav alerģijas pret šāda veida produktiem. Mēs šoreiz pastāstīsim par ingvera galvenajām un izplatītākajām ārstnieciskajām īpašībām.
Ingvera izmantošana ārstnieciskiem nolūkiem
1.Tā kā ingvers satur daudz antioksidantu, tā lietošana ir piemērota saaukstēšanās un vīrusu slimību ārstēšanā. Pie pirmajām saaukstēšanās pazīmēm pietiek iedzert karstu tēju ar ingveru un medu, un sāksies inficētās infekcijas apkarošanas process.
Ķermeņa imūnsistēma dažreiz nespēj tikt galā ar slimības draudiem, tāpēc, bieži lietojot dzērienus ar maltu ingvera sakni, tiek ievērojami uzlabota cilvēka imūnsistēmas darbība.
2. Osteoartrīta gadījumā sāpes palīdzēs mazināt aplikācijas ar rīvētu ingveru uz locītavu zonas.
3. Pret mugurkaula slimībām, miozītu (skeleta muskuļu iekaisumu) un reimatismu palīdz vannas ar ingvera novārījumu.
4. Ingvera pulveri un uzlējumi tiek izmantoti iekšēji kuņģa un zarnu trakta slimībām, piemēram, zarnu kolikām, gastrītiem, pat vīrusu hepatīta un dizentērijas ārstēšanai.
Ir novērota ingvera sakņu preparātu efektīva lietošana, lai atbrīvotos no helmintiem (invāzijas slimības, ko ierosina plakantārpi un veltņtārpi).
5. Zobārstniecībā ingveram rasts pielietojums kā anestēzijas līdzeklim un spēcīgs antiseptisks līdzeklis. Ingvers, iespējams, ir vienīgais uztura bagātinātājs, ko var ieteikt pēc ēšanas. Papildu antiseptiskajām īpašībām ēteriskās eļļas ilgu laiku atsvaidzina mutes dobumu un neizraisa blakusparādības.
Košļājot nelielu ingvera saknes gabalu, siekalu fermenti sajaucas ar sulu un piesātinās ar antioksidantiem.
Šādi apstrādātas siekalas, nonākot kuņģī, neizprovocē gastrītu vai čūlas – drīzāk tām ir spazmolītiska, pretiekaisuma un brūču dziedinoša iedarbība uz kuņģa gļotādu.
6. Ginekoloģijā zāles, kuru pamatā ir ingvera sakne, tiek ļoti plaši izmantotas neauglības, adneksīta (vienpusējs vai biežāk abpusējs dzemdes piedēkļu (olvadu un olnīcu) iekaisums), miomu un pat dzemdes kakla vēža ārstēšanā.
Ingvera ķīmiskais sastāvs runā pats par sevi. Kālijs, magnijs, mangāns, varš, B un C vitamīni, cinks, dzelzs, fosfors, aminoskābes, ēteriskās eļļas piešķir šai brīnumainajai saknei ārstnieciskās īpašības. Ja mēs atsevišķi izvērtējam katru ingvera elementu, tad varam teikt, ka ingvers ir īsta panaceja!