Ingas Jurovas brīnumzeme pārsteidz un uzrunā 0
Klasiskās mākslas galerijā “Antonija” līdz 16. augustam skatāma gleznotājas Ingas Jurovas personālizstāde “Četri gadalaiki Alises Brīnumzemē”, kuras darbi tapuši laikā no 2011. līdz 2016. gadam.
Māksliniece caur darbiem skatītājam atļauj pietuvoties savai iekšējai noslēpumainajai un brīnumainajai pasaulei. Sajūtas viņas gleznās pauž dažādi tēli – Alise, ziedi, sniega pārslas… Katra mākslinieka radošā pasaule jau mazliet līdzinās brīnumzemei, kurā mēs varam saprast un nesaprast, atrast un neatrast, bet kas mūs tomēr pārsteidz un uzrunā!
Pati māksliniece par saviem darbiem teic: “Pasaule, kuru gleznoju, ir reālās pasaules spoguļattēls. Gandrīz reāla pasaule. Mākslā un literatūrā ir stils – maģiskais reālisms. Ikdienišķais, bet noslēpumainais, primitīvais, bet neizprotamais, likumsakarīgais, bet absurdais, smeldzīgais, bet smieklīgais. Paradoksi. Spilgtas krāsas automātiski nenozīmē prieku un optimismu, melnais nav sinonīms bēdām. Tomēr krāsai ir milzīga nozīme.”
“Četros gadalaikos Alises Brīnumzemē” pirmo reizi mākslinieces darbos viss ir tiešā veidā pakārtots cilvēka tēlam – Alisei. Lai gan cikla tapšanai ir pastarpināta saistība ar Luisa Kerola grāmatu, tomēr tas nav uzskatāms par minētā literārā darba ilustrāciju. Par šī cikla sižetisko karkasu kalpo gadalaiku ritms, galvenā varone ar savu svītu izdzīvo bijušu notikumu nebijušas kombinācijas, dzīves realitāte mijas ar sapņiem. “Gleznu modeli patiešām sauc Alise, un šis fakts mani uzvedināja uz domu par gleznu ciklu “Četri gadalaiki Alises Brīnumzemē”. Alises tēls kļuva par manu alter ego, ap kuru sāka veidoties vide un sabiedrība. Aizspogulija, kurā reflektējušies manas dzīves notikumi. Mana, nevis Luisa Kerola, brīnumzeme, kuras centrā ir sieviete un laikmetīgajai mākslai pašlaik absolūti neaktuāla tēma – cilvēciskās jūtas,” tā savu ciklu skaidro I. Jurova.
Profesors, mākslinieks Juris Jurjāns par mākslinieci teic: “Inga ir kļuvusi sentimentālāka. Sentimentā nāk līdzi jūtīgums, jūtas. Šīs īpašības mūsdienu sabiedrībā nav populāras. Tā ir liela uzdrošināšanās. Tas ir tāds mīlestības apliecinājums, kas ir redzams viņas darbos. Tas, ko es te redzu, man sagādā dvēseles prieku. Es neesmu vientuļš savā izteiksmē. ”
Gleznotājas darbi ir ļoti sievišķīgi un maigi. Detaļu – putnu, ziedu, kukaiņu – gleznošanai māksliniece rod iedvesmu pašas uzņemtajās dabas tuvplānu fotogrāfijās.