Sildītāju spektrs 6
Dažās situācijās un periodos, piemēram, pašlaik, kamēr pilsētas dzīvokļus vēl neapsilda, papildu apkure objektīvi ir nepieciešama. Sildītājus pieņemts iegādāties, pieticīgi rēķinoties ar 70 W/m2, proti, vēlamo jaudu nosakot atbilstīgi telpas platībai. Ja mājoklis labi nosiltināts, var pietikt ar 50 W/m2, bet divreiz vairāk vajag, ja ir tā, kā lielākoties mēdz būt. Tas nozīmē, ka normālos apstākļos 20 m2 telpai 1,5 kW sildelementam ir pat minimāla rezerve. Tālāk jau ir pircēja izšķiršanās atkarībā no materiālajām iespējām.
Protams, var tuvākajā saimniecības preču veikalā vai tirgus bodītē par smiekla naudu nopirkt pāris nezināmas izcelsmes gaisa jaucējus, un problēma nosacīti ir atrisināta. Nopietnākos nolūkos vērts apmeklēt respektablākas vietas, kur iespējams iegādāties vai vismaz apskatīt atzītu zīmolu, piemēram, franču firmas “Thermor”, siltumtehnikas brīnumus. Ko tā piedāvā?
Visvienkāršākais variants – konvektors ar elektronisku termostatu un temperatūras režīmiem aptuveni par 60 eiro. Ne gluži tas pats, kas elektriskais eļļas radiators ar ritentiņiem, tomēr daudz efektīvāks un ekonomiskāks, kaut gan silda tikai gaisu. Varbūt atvērt maku plašāk un beidzot iepazīt labu infrasarkano staru sildītāju (1,5 kW ar digitālu vadību maksā pāri 200 eiro!), kas sola ne tikai jaunas izjūtas, bet arī jūtamu ekonomiju nākotnē, vai piekarināt pie sienas vēl dārgāku izskatīgu radiatoru – elektrisko inerces sildītāju? Starp citu, šajā tirgus nišā ir arī inerces eļļas sildītāji, to ekstraklase – ar čuguna siltumelementu un sildošu plēvi! Tādus var vienīgi pasūtīt, jo 1,5 kW jaudīgam cena ap tūkstoti. Sasodīts, par ko maksājam?