Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Fotolia

INFOGRAFIKS: Kā sniegt palīdzību bērnam aizrīšanās gadījumā un kā viņu elpināt 0

Vai no tā, ko mācījies autoskolas pirmās palīdzības sniegšanas kursos, vēl atceries, kā jāsniedz palīdzība bērnam aizrīšanās gadījumā? Un kā jāveic elpināšana? Ja tas sen aizmirsts, atkārto! Jo katram pieaugušajam ir jāzina, kā nelaimes gadījumā palīdzēt bērnam.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Īstenojot Labklājības ministrijas projektu, Latvijas vecāku organizācija „Mammamuntetiem.lv” ir izdevusi padomu žurnālu „Bērnam Droša Bērnība”, ko vecāki var saņemt bez maksas, kā arī var lasīt internetā – www.mammamuntetiem.lv/zurnals. Žurnālā iekļauti daudzveidīgi informatīvi materiāli par to, kā vecāki var novērst bērna traumatisma riskus un kā bērnam sniegt pirmo palīdzību dažādu traumu gadījumā. Tāpat projekta ietvaros izveidotas infografikas – „Palīdzība zīdainim un bērnam aizrijoties” un „Atdzīvināšanas pasākumi zīdainim un bērnam”.

Palīdzība zīdainim un bērnam aizrijoties

CITI ŠOBRĪD LASA

Bērns pasauli iepazīst caur muti, tāpēc aizrīšanās mazuļu vidū ir bieži sastopama. Taču tā ir ļoti bīstama, jo iespējama smakšana! Ja bērns svešķermeni nespēj atklepot, viņam trūkst elpas, lūpas kļūst zilas, seja – izteikti sarkana, un tad jārīkojas operatīvi.

Atdzīvināšanas pasākumi zīdainim un bērnam

Kā veikt mākslīgo elpināšanu, ir jāzina ikvienai mammai un tētim! Tā izmantojama, ja bērns ir zaudējis samaņu, piemēram, pēc izglābšanas no slīkšanas, vai ja nav izdevies palīdzēt atklepot aizrīšanās gadījumā un mazajam cilvēciņam iestājusies bezsamaņa.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.