Baiba Rozentāle
Baiba Rozentāle
Foto: Edijs Pālens/LETA

Infektoloģijas centra vadītāja Rozentāle atklāj iemeslus, kāpēc izvēlējās vakcinēties ar “AstraZeneca” vakcīnu 92

Kāpēc “AstraZeneca” vakcīna ir piemērotākā vakcinācijai pret Covid-19, uz šo jautājumu RīgaTV 24 speciālizlaidumā atbild profesore, Latvijas Infektoloģijas centra vadītāja Baiba Rozentāle.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Veselam
tad ir pareizi ēst hurmas – ar vai bez mizas? Uztura speciālistiem ir kategoriska atbilde
Lasīt citas ziņas

Viņa skaidroja, ka visas vakcīnas pret Covid-19 līdz trešajai klīniskās izpētes fāzei ir pierādījušas savu efektivitāti.

Rozentāle atklāja, ka mediķiem esot bijušas pieejamas gan “Pfizer/BioNTech”, gan “AstraZeneca” vakcīnas, no kurām viņa izvēlējās “AstraZeneca” vakcīnu.

CITI ŠOBRĪD LASA
To viņa izlēma divu apsvērumu dēļ.

“Pirmkārt, tā ir, protams, zināma vakcīna,” uzsvēra profesore, piebilstot, ka arī šīs vakcīnas izstrādes tehnoloģija esot zināma sen – vīrusa vektoru vakcīna. Proti, šīs vakcīnas veidošanai ir paņemta maza vīrusa daļiņa.

Taču būtiskākais iemesls esot bijis saistīts ar imunitātes izveidošanos pret koronavīrusu.

Pēc “AstraZeneca” pirmās potes tā izveidojas trīs nedēļu laikā, taču pēc “Pfizer” vakcīnas imunitāte izveidojas pēc 4 nedēļām. Proti, otrā pote ir pēc trīs nedēļām kopš pirmās potes, bet imunitāte izveidojas vēl pēc nedēļas.

“Ja gribās no pirmās potes dabūt imunitāti ātrāk, un zināma tehnoloģija, es visu izpētīju, visu izlasīju. To, kas ir pieejams Eiropas Zāļu aģentūrā,” stāstīja Rozentāle.

Vakcinācijas centros atklāj "brīvās rindas"
Komentējot blaknes, profesore atzina, ka viņa noteikti neesot labākais piemērs, jo viņai neesot novērotas kaut kādas negatīvas reakcijas no vakcīnām.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.