Ineta Ziemele: “Cilvēkiem ir tiesības uz patiesības noskaidrošanu. Tas ir ārkārtīgi svarīgi, lai pie iespējas Latvija var celt prasību pret Krieviju” 0

Kā TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” sacīja Ineta Ziemele, Eiropas Savienības tiesas tiesnese, RJA profesore, Latvijas valsts pienākums ir sekmēt vēstures noziedzīgo nodarījumu noskaidrošanu, lai brīdī, kad radīsies iespēja, Latvija var celt prasību pret Krieviju.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Kura zivs ir visvērtīgākā uzturam: 10 sugas, kas “laipni lūgtas” uz tava šķīvja
Viedoklis
“Kāds te grib uzbūvēt ātrgaitas dzelzceļu? Muļķības!” Ar konkrēta piemēra palīdzību Meļņiks atklāj, kā “Rail Baltica” paredzēti līdzekļi nonāk pavisam citur
Jaunības “slepkavas”: 6 paradumi, kas liek jums izskatīties vecākai par jūsu gadiem
Lasīt citas ziņas

“No juridiskā skatpunkta, protams, ņemot vērā Latvijas konstitucionālo doktrīnu – mūsu cilvēkiem ir tiesības uz šīs patiesības noskaidrošanu, un šeit ir arī valsts pienākums gan to veicināt, gan arī virkne līdzekļu dot, lai to varētu izdarīt. Kā jau tika pieminēts, dažas lietas pat ir tikušas un nonākšanas līdz tiesai, tā pati Kononova lieta u.c., un es šajās visās lietās arī biju sastāvā Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

Bet man jāsaka, ka tās ir tikai tādas mazas daļiņas. Kopumā, noskaidrot to, kas ir noticis ar mūsu tautu, šos lielos noziedzīgos nodarījumus, kā piemēram, deportācijas kā iespējamais genocīds pret Latvijas tautu, tas ir ārkārtīgi svarīgi, tas pat ir pienākums valstij sekmēt šo noskaidrošanu, lai pie iespējas Latvija var arī celt prasību pret Krievijas Federāciju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vēsturnieku komisija pie Tieslietu ministrijas tieši arī strādā pie šiem aprēķiniem – cilvēku zaudējumi un arī citi zaudējumi, kas mums ir nodarīti, ko tas tīri monetāri nozīmē, jo eventuāli, protams, tas nenotiks ne tagad, ne varbūt nākamo 10 gadu laikā, bet mums šī tiesiskā prasība, tā mums ir jāsavāc,” pārliecinoši norāda Ziemele.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.