Smagās automašīnas izved palmu eļļas augļus Mesudžirajas ciemā Dienvidsumatras provincē Indonēzijā janvārī.
Smagās automašīnas izved palmu eļļas augļus Mesudžirajas ciemā Dienvidsumatras provincē Indonēzijā janvārī.
Foto: REUTERS/LETA

Indonēzija un Malaizija cīnīsies pret palmu eļļas “diskrimināciju” Eiropas Savienībā 18

Indonēzijas prezidents Džoko Vidodo (Joko Widodo) šo ceturtdien, 8.jūnijā, aicināja kaimiņvalsti Malaiziju uz ciešāku sadarbību, lai kopīgi cīnītos pret to, ko viņš nosaucis par šo valstu ražoto palmu eļļas produktu “diskrimināciju”, jo jauna Eiropas Savienības regula draud iedragāt šo valstu ražotās palmu eļļas eksportu uz Eiropas Savienību (ES), tā  ziņoja ārvalstu medijs “Reuters”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

ES šogad pieņēmusi regulu, kas aizliedz ar nelikumīgu mežu izciršanu saistītu preču importu, kas, domājams, kaitēs palmu eļļas eksportam uz Eiropu.

Indonēzija un Malaizija ir pasaulē divas lielākās palmu eļļas ražotājas un eksportētājas. Pasaulē šī izejviela tiek izmantotas it visā, sākot no lūpu krāsas līdz pat picai.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mums ir jāstiprina šī sadarbība. Mēs nevēlamies, lai Malaizijas un Indonēzijas ražotās preces tiktu diskriminētas citās valstīs,” tā preses konferencē Kualalumpurā pēc tikšanās ar Malaizijas premjerministru Anvaru Ibrahimu (Anwar Ibrahim) paziņoja Džoko Vidodo.

Kopīgā paziņojumā abi līderi solīja cieši sadarboties, lai stāvētu pretim ES ieviestajiem “palmu eļļu diskriminējošiem pasākumiem”. ES ir nekavējoties jārīkojas, lai panāktu godīgu un taisnīgu noregulējumu, tā teikts paziņojumā.

Indonēzija un Malaizija, kas kopā nodrošina aptuveni 85% no pasaules palmu eļļas eksporta, pagājušajā nedēļā nosūtījusi kopīgu misiju uz Briseli, kurā abu valstu augstākās valdības amatpersonas tikās ar ES līderiem, lai apspriestu Eiropas pieņemto regulu.

Malaizija Eiropas pieņemto regulējumu nodēvējusi par “netaisnīgu” un paziņojusi, ka sadarbojas ar Indonēziju, lai apsvērtu atbilstošu reakciju uz to.

Indonēzijas prezidents Vidodo arī sacīja, ka abas valstis ir vienojušās pilnveidot sistēmu viesstrādnieku tiesību aizsardzībai. Malaizija pēdējos gados ir saskārusies ar virkni apsūdzību par tās izturēšanos pret viesstrādniekiem, kuri ir tās ražošanas un pakalpojumu sektora mugurkauls. Piespiedu darba izmantošanas dēļ vairāku Malaizijas uzņēmumu ražoto preču pārdošana ir aizliegta arī ASV.

Indonēzija ir Malaizijas ir lielākais ārvalstu darbaspēka avots, un daudzi indonēzieši strādā Malaizijas palmu eļļas plantācijās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.