Vajag atrast indes sakni un izravēt 1
Skaidrs ir viens – mums ir jāsaprot, kas mēs esam un ko mēs gribam.
Tik ilgus gadus meklējot atbildes un jautājumiem par veselības stāvokli, esmu salikusi pa plauktiņiem vairāku slimību cēloņus un to, kādas varētu būt tā ārstēšanas metodes.
Viss ir tieši tāpat kā lielākajai daļai pensionāru, kuri cīnās ar augsto asinsspiedienu holesterīna un asinsvadu dēļ. Ja cilvēki nespēj mainīt sevi, savus ikdienas paradumus – nekas nemainīsies. Nu nevar būt nesakārtota organismā skaista vīzija par nākotni. Nevar bērt šķipsniņu sāls uz katras gurķmaizītes un, pretēji ārsta teiktajam, cerēt, ka vakarā asinsspiediens būt normā.
Pa šo visu laiku esmu satikusi arī citus cilvēkus ar veģetatīvo distoniju, kuri lieto psihoterapeitu izrakstītas zāles, bet nemaina problēmu saknē. Es nezinu, kā viņiem iet, bet zinu, ka darba vieta viņiem nav mainījusies, bet ir izjukusi, piemēram, ģimene. Jā, tas viss ir likumsakarīgi…
Šobrīd pašai interesanti visu salikt pa plauktiņiem. Šobrīd, ar vēsu prātu skatoties uz visu piedzīvoto un zinot, kas ir kas, noteikti uzreiz mainītu ģimenes ārstu, kurš nenoteica diagnozi, un visu uztvēra vieglprātīgi. Lai gan viņš arī meklēja saslimšanu – tikai fizisku, atšķirībā no manis uzmeklētajiem speciālistiem – neirologa, psihoterapeita.
Ja būtu tādi speciālisti, kuriem pie apraksta būtu rakstīts, ka viņi specializējas veģetatīvās distonijas ārstēšanā, mūsu nebūtu tik daudz. Būtu skaidrs uzreiz, ka kaut kas ir jāmaina. Bet tas taču tajā visā procesā jau arī ir visgrūtākais. Galvenais ir atrast to indes sakni, no kā tas viss rodas. Vai tā ir ģimene, vai tas ir darbs, kurš mums nepatīk, vai tā ir vecāku ieliktā audzināšana, kura jāsalauž. Katram, kurš slimo, ir kas tāds, kā mūsos ir pa daudz. Un to vadziņu vajag izravēt.
Paldies par uzticēto pieredzes stāstu!
Ja Jums vai Jūsu tuviniekiem ir pieredze ar veģetatīvo distoniju, aicinām uzticēt savu stāstu. Rakstiet portāla Veselam.lv redaktorei Lindai Rozenbaha: [email protected]