Foto – LNT Ziņas

Imigranti dzer, kakā krūmos un pārslogo veselības aprūpi, sūrojas Bostonā 12

Anglijā ir pārāk daudz imigrantu no Polijas, Latvijas, Lietuvas un Rumānijas, tamdēļ steidzami jāievieš stingri ieceļošanas noteikumi, – tā vērtē LNT Ziņu uzrunātie daļa britu Bostonas pilsētā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Viņi par problēmām sauc austrumeiropiešu nevēlēšanos integrēties un spiedienu uz sociālajām un veselības aprūpes infrastruktūrām. Bostona ir kļuvusi par iebraucēju galamērķi, jo tur ir tūkstošiem darbavietu fabrikās, fermās un noliktavās.

“Pērn mums bija problēma ar austrumeiropiešu dzērājiem, kuri regulāri piekakāja ielas un krūmus. Kakāšanas problēma bija tik liela, ka tika nolemts krūmus likvidēt. Tas ir pretīgi!” Tā LNT Ziņām atzīst Endžija Kuka, kas ir Bostonas zināmākā imigrācijas pretiniece, jo piedalījusies vairāk nekā 30 televīzijas debatēs par imigrācijas negatīvajām sekām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat viņa pauž neapmierinātību, ka liela daļa imigrantu tiek turēti karavānu parkā. Pēc skata gluži kā tādas bēgļu nometnes Itālijā vai Grieķijā, bet Bostonas pievārtē, karavānu parkā, aiz dzeloņstiepļu žoga dzīvo imigranti no Austrumeiropas. Viņu skaits vairāki simti. Te lielākoties rumāņi, bulgāri un ungāri. Iepriekš šeit daudz bijuši latviešu. Karavānu parka vienā pusē – lauks, uz kura audzē dārzeņus, otrā pusē – pārstrādes fabrika.

Karavānu parks Bostonā. Foto – LNT Ziņas

Intervijā LNT Ziņām bostoniete Kuka vērtē, ka karavānu parks “izskatās kā koncentrācijas nometne.” Viņa pieļauj, ka imigranti strādā 12 stundas dienā un no teritorijas izkļūst tikai tad, ja izsauc taksi, jo nav atļauti privātie auto. Endžija vērtē, ka dzīvošana izolētā lauku apvidū nozīmē imigrantu nespēju integrēties.

Lai mazinātu integrācijas plaisu un iebraucējus izvilktu no izolācijas burbuļiem, Bostonas dome plāno šogad rīkot vairākus starptautiskos festivālus. Tajos abas konfliktējošās puses tikšot savestas kopā.

Anglijas lauksaimniecības pilsētā Bostonā esot vislielākais austrumeiropiešu imigrantu blīvums. Te arī sliktākie integrācijas rādītāji visā Lielbritānijā.

Nekontrolētās imigrācijas no Eiropas Savienības dēļ britu pacietības mērs pērn bija sasniedzis galējo robežu, un tieši Bostonā bija vislielākā vēlme izstāties no Eiropas Savienības. 76% iedzīvotāju nobalsoja par Brexit, tamdēļ Bostonu mēdz dēvēt arī par Lielbritānijas Brexit galvaspilsētu.

Bostonas domes deputāts Antuāns Doni par problēmu sauc pilsētas budžeta nespēju tikt līdzi arvien pieaugošajam skaitam imigrantu: “Sekas izjūt skolas. Tajās vairs nav vietu. Bostonā ir skolas, kurās 70% bērnu ir imigranti. Milzīgi naudas resursi tiek tērēti tulkiem. Tāpat ir apkaunojoši, ka pieaugušie migranti, kas dzīvojuši te pat piecus gadus, nav spējuši iemācīties angļu valodu, lai pat pie ārsta bez tulka pateiktu, kas sāp. Valdība arī nespēj mums sniegt papildus finansējumu.”

Reklāma
Reklāma

Iebraucēju skaits arī radot spiedienu uz vietējām slimnīcām un ārstu praksēm. Līdz šim visai izplatīts ir bijis medicīnas tūrisms, tostarp migranti no Latvijas veduši uz Angliju savus slimos radiniekus ārstēt par brīvu. NHS jeb Nacionālais veselības dienests sniedz bezmaksas veselības aprūpi.

Džeks, Bostonas iedzīvotājs: “Pārāk daudz cilvēku ielaists iekšā. Kad tas apstāsies? Esam jau pārpildīti. Nacionālais veselības dienests netiek galā ar lielo imigrantu skaitu, ir milzīgas rindas pie ģimenes ārstiem. Ja iepriekš bija jāgaida divas dienas, tagad līdz trīs mēnešiem.”

Bostonas ostā sastaptais anglis Džons vērtē – vietējie uzņēmēji ir vienīgie, kas vēlas imigrantus. Britu fermeru apgalvotais, ka angļi jau nu nestrādās mazkvalificētos darbus, esot meli. Viņiem vajagot imigrantus tikai naudas taupīšanai, un šī merkantilā attieksme esot sabojājusi idillisko angļu pilsētiņu.

Džons, Bostonas iedzīvotājs: “Visi britu fermeri ir miljonāri. Labumu guvēji. Braukā ar dārgām mašīnām. Viņi nodarbina tikai migrantus, jo var maksāt zemas algas. Angļi darītu šos darbus migrantu vietā, ja alga būtu lielāka. Salīdzinājumā ar iebraucējiem, kas dzīvo kopmītnēs, mums angļiem ir lieli rēķini par saviem mājokļiem.”

LNT Ziņu uzrunātie bostonieši ironizē – angļu valodu dominējoši pilsētas centrā varot dzirdēt vien tikai divas reizes nedēļā – trešdienās un sestdienās – tirgus dienās. Pārējā laikā visapkārt austrumeiropiešu valodas.

Arī rakstveida uzraksti imigrantu valodās parādījušies daudzviet pilsētā.

LNT Ziņas reportāžā no Bostonas rāda ielas, kur vietējā pašvaldība izvietojusi paziņojumu trīs valodās – latviešu, krievu un poļu, ka alkohola lietošana sabiedriskās vietās ir sodāma rīcība līdz pat 500 mārciņām.

Citādi angļi netiekot galā ar austrumeiropiešu dzeršanas tradīcijām. Angļi skaidro – Bostonas pilsētas centrā var redzēt visai daudz iereibušus cilvēkus, sevišķi vakarpusē, kad migranti atgriežas no darba.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.