Ir situācijas, kad nevar gaidīt. Bijusī ekonomikas ministre apšauba Siliņas spēju argumentēt nodokļu izmaiņas 71

Bijusī ekonomikas ministre Ilze Indriksone apšauba Ministru prezidentes Evikas Siliņas spēju argumentēt nodokļu izmaiņas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Diskutējot par šo tēmu TV24 raidījumā “Preses klubs” viņa norādīja, ka drosme, uzdrīkstēšanās, spēja pieņemt lēmumus, izšķirties par šiem lēmumiem, nevis atlikt un pārvērtēt, ir svarīgi.

“Ir situācijas, kad nevar gadu vai četrus gaidīt,” Indriksone akcentē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņa skaidro, ka Ministru kabinetā vienmēr ir ļoti dažādi ministri, tāpēc liela loma ir tieši premjeram:” Es domāju, ka premjeram ir vislielākās iespējas ietekmēt Ministru kabineta darbu.”

Bijušajai ekonomikas ministrei joprojām ir sajūta, ka katrs ministrs domā šauri tikai par savu nozari. Viņasprāt, vajadzētu vairāk strādāt komandā.

Sajūta, ka katrs ministrs diezgan šauru par sevi un savu nozari tā man vēl aizvien ir. Tā varbūt ir tā sajūta, ko es noteikti gribētu mainīt, ka būs nākamā valdība, kurā varbūt būs arī NA darbosies, noteikti ir vairāk jāstrādā komandai.

“Premjers ir tas, kas spēj šādās sarežģītās situācijās dot uzdevumus, pieņemt lēmumus, vienoties ar ministriem, jo ir lēmumi, kas ietekmē ļoti dažādu katras ministrijas resoru,” viņa akcentē.

No Siliņas sniegtās intervijas Indriksone sapratusi, ka viņa pat nav piedalījusies nevienā nodokļu sanāksmē: “Tad jautājums, kā viņa spēs argumentēt un pateikt, ka šie lēmumi ir jāpieņem?”

Jau ziņots, ka FM piedāvātais darbaspēka nodokļu pārskatīšanas scenārijs paredz, ka 2025.gadā darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI) likme tiktu mazināta par 1% – no līdzšinējiem 23,59% uz 22,59%, savukārt darba ņēmēja likme saglabātos nemainīga – 10,5%. VSAOI griestus rosināts celt no līdzšinējiem 78 100 eiro līdz 105 300 eiro.

Darba devēja VSAOI likmes samazināšanu par 1% piedāvāts kompensēt ar valsts fondēto pensiju shēmas iemaksu terminētu samazināšanu par diviem procentpunktiem (no 6% uz 4%) no 2025.gada. Valsts fondēto pensiju shēma no tā zaudētu 203,9 miljonus eiro.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.