Foto: REUTERS/ SCANPIX/ LETA
Foto: REUTERS/ SCANPIX/ LETA
Īlons Masks.

Īlons Masks ir ceļā, lai drīzumā kļūtu par pasaulē pirmo triljonāru 26

Īlona Maska plašā impērija, kas ietver elektriskos transportlīdzekļus, sociālos medijus, kosmosa raķetes un pat smadzeņu implantus, drīz varētu padarīt viņu par pasaules pirmo triljonāru. Maska bizness ir padarījis viņu par vienu no ietekmīgākajiem un pretrunīgākajiem cilvēkiem pasaulē. Šobrīd viņš ir bagātākais cilvēks uz planētas, ar bagātību, kas lēsta gandrīz 250 miljardu dolāru apmērā, vēsta CNN.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

Ir prognozes, ka Masks var kļūt par pirmo triljonāru līdz 2027. gadam. Saskaņā ar pieejamajiem datiem, Maska tīrā vērtība pieaug vidēji par 110% gadā, kas viņu padara par galveno kandidātu, lai sasniegtu 1 triljonu dolāru.

Tomēr Masks saskaras ar konkurenci. “Nvidia”, kuras mikroshēmas ir būtiskas mākslīgā intelekta attīstībā, varētu padarīt tās izpilddirektoru Jensenu Huanu par triljonāru līdz 2028. gadam. Arī Indijas miljardieris Gautams Adani cer kļūt par triljonāru līdz 2028. gadam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Maska iespējas sasniegt triljonu dolāru lielā mērā ir atkarīgas no viņa galvenā panākuma — “Teslas” nākotnes. “Tesla” ir kļuvusi par pasaulē vērtīgāko automobiļu ražotāju, ar vērtību aptuveni 710 miljardu dolāru, kas pārsniedz “Coca-Cola”, “Bank of America” un “Boeing” kopējo vērtību. Maskam pieder gandrīz 13% Tesla akciju, kas šobrīd ir apmēram 93 miljardi dolāru.

Ja “Tesla” turpinās augt, Maska bagātība var pārsniegt 1 triljonu dolāru. “Wedbush Securities” analītiķis Dens Aivss norāda, ka Masks ir labi pozicionēts, lai nākamajos gados sasniegtu jaunas virsotnes, jo Tesla attīsta pašbraucošās automašīnas un “Robotaxis”.

Tomēr “Tesla” saskaras ar konkurenci, īpaši no lētākiem ķīniešu ražotājiem, un ir piedzīvojusi pārdošanas kritumus un transportlīdzekļu atsaukumus. Musks ir bijis tuvāk bankrotam nekā varētu domāt, piemēram, 2008. gadā, kad “Tesla” bija uz sabrukuma robežas, un 2018. gadā, kad viņam bija jāatkāpjas no izpilddirektora amata pēc pretrunīgām deklarācijām par finansējumu.

Papildus uzņēmumam “Tesla” Maskam pieder arī akcijas tuneļu būvniecības uzņēmumā “The Boring Company”, mākslīgā intelekta startaps “xAI” un kosmosa kuģu ražotājs “SpaceX”, kur viņam pieder aptuveni 42% uzņēmuma, kura vērtība jūnijā bija 210 miljardi dolāru. Maskam pieder arī “Neuralink”, kas izstrādā smadzeņu mikroshēmas, un sociālo mediju platforma “X” (agrāk zināma kā “Twitter”), kas piedzīvo kritiku par satura pārvaldību un paša Maska pretrunīgajiem tvītiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.