Ilmārs Poikāns: Mūsu valstī ir labi mākslīgā intelekta speciālisti, taču viņi nav ieinteresēti strādāt valsts pārvaldē 45

Vai mūsu valstī ir pietiekami labi speciālisti, kas varētu dot uzdevumus mākslīgajam intelektam? Un kā šos speciālistus noturēt?

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
Bez vainas vainīgs? Mirklī, kad trīs bērnu tēva Artūra kontā ienāca 200 eiro, viņš kļuva par bīstamu krāpnieku! 44
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
Lasīt citas ziņas

Šāds jautājums radies TV24 raidījuma “Nedēļa POST SCRIPTUM” vadītājam Romānam Meļņikam. Viņš to uzdevis Ilmāram Poikānam – LU Matemātikas un informātikas institūta Mākslīgā intelekta laboratorijas pētniekam.

Ilmārs Poikāns norāda, ka šādi cilvēki Latvijā noteikti ir, taču problēma ir, ka valsts pārvaldi viņi neuzskata par pievilcīgāko piedāvājumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Te varbūt arī finanšu piedāvājums ir viena lieta, bet arī tādi cilvēki parasti izvēlas tur, kur viņiem patīk strādāt. Viņiem ir iespēja izvēlēties,” uzskata Poikāns.

Par traucēkli uzkatāma arī visa pamatīgā birokrātija, kas atņem motivāciju censties: “Es esmu domājis – es varētu izdarīt no sirds kaut kādas lietas, man uzdotu panākt kaut kādu rezultātu, es to panāktu visoptimālākajā veidā, bet, visticamāk, “iesēstos”, jo kaut ko nebūtu izdarījis pēc priekšrakstiem.”

Tāpat arī raidījuma vadītājs piesauc faktu, ka dažkārt labas ieceres vienkārši “iestrēgst” un beigu beigās nemaz netiek realizētas.

Te Ilmārs Poikāns piebilst šādi: “Ir divu veidu cilvēki. Vieni ir tie, kuri izdomās, kā panākt rezultātu, atradīs risinājumu. Un ir otri, kuri visu enerģiju veltīs tamm, lai izdomātu, kāpēc kaut ko nevar izdarīt. Jautājums ir, kā samazināt nedarītāju skaitu.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.