Ilgdzīvotāja noslēpums – kā ķīnietim izdevās nodzīvot 256 gadus? 0
Ir uzskats, ka Lī Ciņjuņs dzimis 1677. gadā Ķīnas Sičuaņas provincē Ciczjansjanā. Lielāko daļu dzīves viņš pavadījis Sičuaņas kalnos, vācot ārstniecības augus un apgūstot ilgdzīvošanas noslēpumus. 1748. gadā, kad Lī Ciņjuņam bija 71 gads, viņš pārcēlās uz Kaisjaņu, lai pievienotos ķīniešu armijai kā kaujas mākslu skolotājs un militārais padomnieks.
1927. gadā viņu uzaicināja pie Sičuaņas gubernatora ģenerāļa Jana Seņjū, kurš bija pārsteigts par Lī jauneklīgumu, spēku un meistarību, neskatoties uz viņa neticami lielo vecumu. Šīs vizītes laikā izgatavota leģendārā šā superilgdzīvotāja fotogrāfija. Pēc šīs tikšanās Lī atgriezās dzimtajā pusē un tikai vēl pēc sešiem gadiem (1933) nomira.
Leģenda vēsta, ka pirms nāves viņš teicis draugiem: “Esmu paveicis visu, ko man šajā pasaulē vajadzēja paveikt. Es dodos mājup.” Pēc šādiem vārdiem viņš pārstājis elpot. Viņam bijuši aptuveni 200 pēcnācēju un 24 sievas, no kurām 23 viņš pārdzīvoja un tikai pēdējā kļuva par viņa atraitni. Katrā ziņā tas ir pilnībā iespējams, ja viņš patiešām nodzīvojis šos 256 gadus.
Viņam arī jautāts par ilgdzīvošanas noslēpumu. Lūk, ko viņš esot atbildējis: turiet klusāku sirdi, sēdiet kā bruņrupucis, staigājiet moži – kā balodis un guliet kā suns… Mūsdienu tulkojumā acīmredzot ir domāta rāma cilvēka psihiskā stāvokļa un laba miega saglabāšana. Vēl esot zināms, ka visa mūža garumā viņš regulāri izpildījis speciālus elpošanas vingrinājumus, kā arī dzēris zālīšu uzlievi, kuras recepte, protams, nav saglabājusies.
Vairāk par šo un citiem mūsu planētas noslēpumiem uzzināsi 1. oktobrī!