Velc ārā Padomju laika mēbeles un priekšmetus! Pašlaik modē pagājušā gadsimta 50. – 80. gadu interjeri 4
Ne velti mēdz teikt, ka viss jaunais ir labi aizmirsts vecais. Ar šādu devīzi pasaulē ļoti populāri kļuvuši retro stila interjeri. Košas krāsas, izteiksmīgas formas un grafikas raksti – tas viss atkal ir modē. Retro stilā noformēts mājoklis derēs cilvēkiem ar neordināru skatījumu uz lietām, labu gaumi un ieradumu pievērst uzmanību detaļām. Galvenais, veidojot retro stilā ieturētu interjeru, ir mācēt radīt noskaņu – it kā šis mājoklis būtu veidojies pamazām, gadu gaitā, nevis vienā brīdī – pēc remonta. Līdz ar to jāmāk izvēlēties pareizus apdares materiālus un komplektēt mēbeles tā, lai stils būtu tikai nojaušams, nevis tieši kopēts.
Šādiem interjeriem raksturīgs šarms un neliela deva nostalģijas. Turklāt, lai gan katrs konkrēts retro novirziens atšķiras ar specifiskiem stila vaibstiem un aksesuāriem, tie visi ir eklektiski un apkopo sevī dažādu stilu priekšmetus un izteiksmes līdzekļus. Pašlaik modē esošajam stilam atbilst pagājušā gadsimta 50. – 80. gadu interjeri. Šajā laikā dažādās pasaules valstīs radās, valdīja un viens otru nomainīja tādi stili kā mid-century modern, pop art, op art, minimālisms u. c. Katrai desmitgadei bija savas dizaina aktualitātes un nacionālie vaibsti, bet šodien to visu var drosmīgi jaukt kopā, izmantojot galvenos mūsdienu retro stila pamatelementus: mākslīgus un nedārgus materiālus, košas krāsas, mēbeles ar šaurām, spicām kājiņām, rakstus.
Materiāli
Pēc Otrā pasaules kara valdošie ekonomiskie apstākļi lielā mērā pārmainīja skatījumu uz priekšmetu dizainu. Bija nepieciešamas mēbeles, kas nemaksā dārgi. Radās masu produkcijas ražotnes, kas izmantoja vienkāršus materiālus – pieejamāko koksni, sintētiskus audumus tapsēšanai, gofrēto kartonu, finieri. Vēlāk parādījās lamināts un plastmasa. Lai kompensētu materiāla vienkāršību, dizaineri izmantoja košas krāsas, oriģinālas formas, bet maz dekora.