Foto – Shutterstock

Ilgā cīņa ar nagu sēnīti. Ar joda un etiķa šķīdumu nepietiks! 0

Ja nagus bojājusi sēnīšu infekcija, ārstēšanu vajadzētu sākt nekavējoties, jo šai kaitei piemīt tendence progresēt. Pieredze liecina, ka ārsti šādā gadījumā mēdz izrakstīt zāles, iepriekš nenosūtot uz analīzēm. Vai varam būt droši, ka nav kāda cita vaina un ieteikts piemērots medikaments?

Reklāma
Reklāma

Sākums – analīzes

Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

“Dažkārt ārsts pēc nagu izskata un pacienta stāstītā var droši secināt, ka viņam ir sēnīšu infekcija. Tomēr, tā kā reizēm līdzīgas izpausmes mēdz būt arī citu saslimšanu, piemēram, psoriāzes gadījumā, pareizāk būtu veikt diagnozi apstiprinošas analīzes. Paļauties tikai uz savām aizdomām un pieņēmumiem it īpaši nevajadzētu jauniem dakteriem bez pieredzes,” uzskata Lāzerplastikas klīnikas dermatoloģe Anita Ābelīte.

Visbiežāk tomēr tiek paņemts materiāls nagu mikroskopiskai izmeklēšanai un sēnīšu micēlija uzsējums nosūtīšanai uz laboratoriju, lai pārliecinātos, vai pie vainas patiešām ir sēnīšu infekcija. Tiek noteikta arī sēnītes suga, taču, tā kā vairāku medikamentu darbības spektrs ir gana plašs, ārsti visbiežāk izvēlas “standarta” zāles. Ja slimniekam ir gan psoriāze, gan sēnīšu infekcija, tad jālemj, kuru slimību ārstēt kā galveno.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā uzsver A. Ābelīte, noteikti nebūtu pareizi sākt iekšķīgi lietot medikamentus, neveicot analīzes, jo vispirms rūpīgi jāizvērtē vispārējais veselības un aknu stāvoklis, lai pārliecinātos, vai zāles nekaitēs.

Astoņu mēnešu karš

Neraugoties uz medicīnas progresu, sēnīšu infekciju joprojām ir grūti pilnīgi izārstēt. Lai šajā cīņā gūtu panākumus, liela uzmanība jāvelta nagu kopšanai. Ārīgie līdzekļi lietojami katru vakaru vismaz pusgadu. Svarīgi stiprināt imunitāti un sagādāt sēnītēm nelabvēlīgus apstākļus. Grūtāk tās apkarot vecumdienās, kā arī, ja ir citas slimības, piemēram, cukura diabēts vai aknu kaites.

Neatkarīgi no izmantotās metodes kāju nagu sēnīti parasti neizdodas uzveikt ātrāk kā astoņu mēnešu laikā, kamēr kāju nagi ataug no jauna. Brīnumlīdzekļiem, kas sola problēmu atrisināt ātri, nevajadzētu ticēt.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.