Foto – LETA

IKVD nesoda skolas, kas pēc “9.maija” fiktīvā zvana noņēma plakātus par okupāciju 9

Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) pieņēmis lēmumu nesodīt Rīgas Krievu vidusskolas un Rīgas 21.vidusskolas vadību saistībā Latvijas Televīzijas raidījumā “Aizliegtais paņēmiens” veikto eksperimentu, kad skolu direktores, paklausot organizācijas “9.maijs” fiktīvajam pārstāvim noņēma valsts svētkiem veltītus plakātus, kuros, tostarp, bija pieminēta okupācija, pastāstīja IKVD vadītāja Inita Juhņēviča.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Rietumu civilizācija atrodas uz sabrukuma robežas: eksperts brīdina par gaidāmo krīzi
Lasīt citas ziņas

Viņa norādīja, ka pēc pārbaudes veikšanas administratīvā lieta netika ierosināta, jo netika konstatēts pārkāpuma sastāvs.

Vienlaikus dienests rosina Rīgas domi nodrošināt Izglītības likumā noteikto pedagoga pienākumu pildīšanu Rīgas 21.vidusskolas un Rīgas Krievu vidusskolas direktoru darbībā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Abas izglītības iestādes skaidro, ka mācību process tajās tiek īstenots atbilstoši valsts izglītības standartos noteiktajam, taču dienesta ieskatā šajās izglītības iestādēs ir nepieciešami uzlabojumi patriotiskās un valstiskās audzināšanas darba īstenošanā.

IKVD paskaidroja, ka, ņemot vērā valsts izglītības standartos noteikto prasību īstenošanas obligātumu kopsakarā ar apstākli, ka izglītības process ietver arī audzināšanas darbu, secināms, ka izglītojošais un audzināšanas darbs izglītības iestādē notiek arī ārpus mācību priekšmetu stundām un klasēm.

Tādējādi izglītības iestādes direktoram, pieņemot lēmumu par informācijas izvietošanu izglītības iestādes telpās, ir jāizvērtē tās atbilstība valsts izglītības standartiem, kā arī īstenotajai izglītības programmai, izglītības iestādes darbības mērķim un uzdevumiem.

Dienests atgādina, ka Latvijas okupācijas fakts ir minēts gan valsts pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības standartā, gan apstiprinātajos mācību līdzekļos, tādējādi izglītības iestāžu direktoru rīcībai, noņemot plakātu vai rediģējot to, nebija pamata.

Līdz ar to secināms, ka Rīgas 21.vidusskolas un Rīgas Krievu vidusskolas direktoru rīcībā nav ievērots Izglītības likumā noteiktais pedagoga vispārīgais pienākums izglītošanas procesā veidot izglītojamā attieksmi pret sevi, citiem, darbu, dabu, kultūru, sabiedrību un valsti, audzināt krietnus, godprātīgus, atbildīgus cilvēkus – Latvijas patriotus.

Dienests norāda – abas izglītības iestādes ir pastarpinātas pārvaldes iestādes un to vadītāji – valsts amatpersonas, tādēļ tām ir ne tikai jāpilda normatīvajos aktos noteiktie uzdevumi, bet arī rīcībai, tostarp nestandarta situācijās, ir jābūt valsts amatpersonas cienīgai un ētiskai, stiprinot uzticību valsts pārvaldei.

Reklāma
Reklāma

Kvalitātes dienests ierosinājis Rīgas domei, kā šo izglītības iestāžu dibinātājam, nodrošināt Izglītības likumā noteikto pedagoga pienākumu īstenošanu izglītības iestādēs, kā arī veikt metodiskā atbalsta pasākumus skolvadībā un audzināšanas darbā.

Iepriekš ziņots – lai arī visās mazākumtautību jeb tā sauktajās krievu skolās šajā nedēļā norisinās dažādi 18.novembra svētkiem veltīti pasākumi, tas vēl nenozīmē, ka skolu vadība ir lojāla Latvijai un tās vēsturei, tā pēc veiktā eksperimenta secinājis LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens”.

Jau ziņots, ka, žurnālists uzdodoties par Aizsardzības ministrijas pārstāvi, lūdzis iespēju atsevišķās krievu skolās izvietot patriotiskas rakstura plakātus, kuros tostarp arī minēts, ka 1940.gadā PSRS okupēja Latviju. Pēc tam, zvanījis fiktīvs pārstāvis no nevalstiskas organizācijas “9.maijs” un lūdzis šos plakātus noņemt. Divas no trim šajā eksperimentā iesaistītām skolām – Rīgas krievu vidussskola un Rīgas 21.vidusskola – pēc šī aicinājuma plakātus arī noņēmušas vai izgriezušas no plakāta daļu par okupāciju.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.