Kā ārstē 2
Gadījumos, kad izveidojies piesis, pats svarīgākais ir papēdi atslogot, tikai nevis ar klibošanu, kā to ļoti bieži mēdz darīt cilvēki, kuriem radusies šī problēma, iedzīvojoties vēl arī sāpēs gūžā, bet izmantojot individuāli pagatavotu ortopēdisko zolīti un apavus, kas spēj to pareizi pozicionēt attiecībā pret pēdu.
Sāpošo papēdi ieteicams masēt ar drāniņā ietītu ledus gabaliņu, kas veicinās iekaisuma aktivizēšanos un pēc tam mazināšanos.
Iekaisuma aktīvajā periodā papēdi jācenšas pēc iespējas mazāk kairināt un mājās staigāt basām kājām.
Ja desmit dienu laikā sāpes nav pārgājušas, piesi var mēģināt ārstēt ar triecienviļņu procedūrām (vismaz trim), kas palīdzēs noārdīt uzkaļķojumu, veicinās dzīšanas procesu un saistaudu veidošanos, kā arī mazinās sāpes.
Pieša sagādātās ciešanas var mazināt teipošana, kad fizioterapeits papēdim uzlīmē īpašas lentes, kas neļaus cīpslai un saitēm pēkšņi nospriegoties.
Reizēm palīdz kortikosteroīdu injekcijas, taču svarīgi panākt tūlītēju uzlabojumu. Saglabājoties iekaisumu veicinošiem apstākļiem, piemēram, palielinātam svaram, nepareizam pēdas velvju noslogojumam un plānam tauku spilventiņam, injekcija var arī nepalīdzēt, taču, ievadot medikamentus atkārtoti, audi tiks drīzāk vājināti, nevis padarīti stiprāki.
Retos gadījumos, kad sāpes ieilgušas un neviena cita metode nav palīdzējusi, veic operāciju (ja tās laikā sabojās papēža tauku spilventiņu, tas vairs nespēs atjaunoties un radīsies vēl lielākas problēmas).