Cik ilgi NATO vēl rīs to krupi? Rajevs par Krievijas drona atlūzām Rumānijā 48
NATO nevēlas uzsākt karu ar Krieviju, komentējot NATO vadītājs Jensa Stoltenberga teikto par Rumānijā atrastajām dronu atlūzām, kurš pavēstīja, ka nav “nekādu pazīmju, kas liecinātu par nodomu uzbrukt NATO, sacīja NBS rezerves pulkvedis, militārais analītiķis Igors Rajevs.
Rajevs norāda, ka viņam nav zināms, “cik ilgi NATO vēl rīs šos krupjus”, taču atzīst, ka situācija uz Ukrainas un Rumānijas robežas ir ārkārtīgi bīstama.
Viņš skaidro, ka uz robežas atrodas Donavas upe, kuras vienā krastā ir Ukraina, bet otrā Rumānija. Uz upes atrodas trīs ukraiņu ostas, kas vēl darbojas. Divas no tām ir smagi bombardētas.
“Krievi veic apšaudes no ļoti tālas distances u ne visas viņu raķetes, ne visi viņu droni ir ārkārtīgi precīzi. Tāpēc, es domāju, ka tādi incidenti atkārtosies,” militārais analītiķis spriež.
Viņam nav zināms, kā reaģēs NATO, taču Rumānijas vietā viņš noteikti pastiprinātu pretgaisa aizsardzību šajā rajonā un uzlabotu novērošanas spējas, lai saprastu, kas notiek gaisa telpā.
Jau vēstīts, ka Rumānija svētdien paziņoja, ka tā ir izsaukusi Krievijas vēstniecības pilnvaroto pārstāvi saistībā ar drona fragmentu atrašanu savā teritorijā.
Karavīri Tulčes apgabalā sestdien pārmeklējuši Plauru apvidu, kad no vietvaras pārstāvjiem saņemta informācija par iespējamām drona atlūzām.
Tajā pašā dienā Rumānijas valsts sekretārs Julians Fota tikās ar Krievijas diplomātu, lai nodotu “Rumānijas protestu saistībā ar Rumānijas gaisa telpas pārkāpumu”, paziņoja Ārlietu ministrija.
Fota “stingri lūdza Krievijas pusi pārtraukt darbības pret Ukrainas iedzīvotājiem un infrastruktūru, tostarp tās, kas jebkādā veidā apdraud Rumānijas pilsoņu drošību un aizsardzību reģionā”.
Rumānijas prezidents Klauss Johanniss un NATO vadītājs Jenss Stoltenbergs sestdien paziņoja, ka viņi telefonsarunā pārrunājuši dronu atlūzu atrašanu.
Stoltenbergs pavēstīja, ka nav “nekādu pazīmju, kas liecinātu par nodomu uzbrukt NATO, taču šie triecieni ir destabilizējoši”.
Viņš arī pauda gandarījumu par ASV lēmumu NATO gaisa telpas patrulēšanai izvietot vairāk iznīcinātāju F-16.
Rumānija ir pastiprinājusi pasākumus, lai pastiprinātu uzraudzību un gaisa telpas drošību pēc atkārtotiem Krievijas uzbrukumiem pāri robežai Donavas ostām un infrastruktūrai.