Igaunijas simtgadē iznākusi grāmata “Igaunijas vēsture” 0

Izdevniecības “Latvijas Mediji” klajā laistā Sepo Zeterberga grāmata “Igaunijas vēsture” ir veltījums igauņiem un mūsu kaimiņvalsts vēsturei, tas ir stāsts par igauņu vēlmi dzīvot un nemitīgu cīņu par brīvību. Autors stāstu par Igauniju iesāk, ielūkojoties ledus laikmetā, aizvēsturē, senajos laikos. Būtiska vieta grāmatā atvēlēta viduslaikiem, kad Igaunija ir daļa no Livonijas, zviedru un krievu zemēm. Lasītāji iepazīs arī Otrā pasaules kara nežēlīgos gadus, padomju laiku un piedzīvos neatkarības atjaunošanu.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Rietumu civilizācija atrodas uz sabrukuma robežas: eksperts brīdina par gaidāmo krīzi
Lasīt citas ziņas

Grāmata ir ceļvedis Igaunijas valsts attīstībā, notikumos, procesos, un tas ir stāsts par nozīmīgām un spilgtām personībām. Grāmata beidzas ar 2016. gadu, kad Igaunijas vēsturē tiek pāršķirta jauna lapaspuse – par prezidenti tiek ievēlēta sieviete. Līdzās politiskajai vēsturei mums ļauts ielūkoties arī ekonomiskajā un kultūras vēsturē.

Sepo Zeterbergs (1945), bijis Jiveskiles Universitātes vēstures profesors, Somijas Akadēmijas biedrs, jau kopš 20. gadsimta 70. gadiem viņa uzmanības lokā ir Igaunija, somu–igauņu attiecības un Igaunijas mūsdienu vēsture, 1977. gadā aizstāvējis doktora disertāciju “Somija un Igaunija: 1917–1919”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Bijis Somijas Kultūras institūta direktors Tallinā (1994–1996). 2007. gadā Somijā iznāca vairāk nekā 800 lpp. bieza “Igaunijas vēsture” – antoloģija, kurā atspoguļota Igaunija no leduslaikmeta līdz mūsdienām. Grāmata tika nominēta Finlandia Literary Prize for Non-Fiction 2007. 2017. gadā Somijā iznāca tās saīsinātais variants, kas tagad pieejams arī latviešu lasītājam.

No somu valodas tulkojusi Anna Velēda Žīgure.

Gramatu var iegādāties arī šeit.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.