Igaunija pirmā atteiksies no skaidras naudas, jau tagad vairums to vairs neizmanto 102

“Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Latvijā ceturtā daļa jauniešu, bet Igaunijā jau teju trešā daļa visas sabiedrības skaidru naudu ikdienā praktiski vairs neizmanto, liecina bankas “Citadele” un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktā Baltijas iedzīvotāju aptauja.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Salīdzinot ar Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem, Igaunijā daudz retāk ikdienas norēķinos tiek izmantota skaidra nauda, un 27 % igauņu skaidru naudu praktiski vairs neizmanto. Lietuvā no skaidras naudas izmantošanas attiekušies 15 %, bet Latvijā – 10 % iedzīvotāju, liecina aptauja.

Visās Baltijas valstīs no skaidras naudas izmantošanas visbiežāk ir atteikušies jaunāka gadagājuma cilvēki. Latvijā 25% jeb katrs ceturtais iedzīvotājs vecumā līdz 30 gadiem skaidru naudu praktiski vairs neizmanto, un šāds paradums jauno cilvēku vidū novērojams apmēram piecas reizes biežāk nekā senioru aprindās, liecina aptauja.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ikdienā no skaidras naudas darījumiem ir atteikušies arī 5% Latvijas senioru vecumā virs 60 gadiem, un tā ir vecuma grupa, kurā skaidru naudu izmanto visbiežāk, liecina aptauja.

Skaidru naudu ikdienā praktiski vairs neizmanto arī 12% iedzīvotāju vecumā no 20 līdz 39 gadiem, kā arī seši % no 40 līdz 49 gadiem un 9% – piecdesmit līdz 59 gadus sasniegušo iedzīvotāju.

Reprezentatīvu iedzīvotāju aptauju par skaidras naudas lietošanas paradumiem banka “Citadele” veica septembrī sadarbībā ar pētījumu aģentūru “Norstat”, katrā Baltijas valstī aptaujājot vismaz 1000 iedzīvotāju vecuma grupā no 18 līdz74 gadiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.