Foto: POSTIMEES/SCANPIX/LETA

Igaunija atjauno robežkontroli un ievieš kustības ierobežojumus pāri robežām 0

Igaunijas valdība sakarā ar Covid-19 epidēmijas draudiem uz laiku atjauno robežkontroli un ierobežos kustību pāri Šengenas zonas iekšējām un ārējām robežām.

Reklāma
Reklāma
ASV pulkvedis: 24 gadu dienestā neesmu redzējis tik dziļi iestrēgušu transportlīdzekli
Burovs iespējams slēpj dzīvokļus un dārgas gleznas: znots nodod KNAB informāciju
Sniegu gaidījāt? Laika prognoze aprīļa sākumam nav diez ko iepriecinoša
Lasīt citas ziņas

“Lai apturētu koronavīrusa izplatību un aizsargātu sabiedrības veselību, valdība izlēmusi uz laiku atjaunot robežkontroli uz visas robežas,” paziņoja Ratass.

“Visi Igaunijas iedzīvotāji un viņu radinieki var atgriezties Igaunijā. Mēs nodrošināsim preču un izejvielu nepieciešamo transportu, ja pārvadātāji neizrāda slimības simptomus,” piebilda Ratass.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) mikroblogošanas vietnē “Twitter” norādījis, ka Igaunija ievieš ierobežojumus un liegumus robežas šķērsošanā ārzemniekiem ar šī gada 17.martu.

“Lai atgrieztos, Latvijas valstspiederīgie varēs šķērsot Igauniju tranzītā uz Latviju, ja tiem nebūs koronavīrusa simptomu. To man tikko telefoniski apliecināja Igaunijas kolēģis,” pavēstīja ministrs.

Igaunijā varēs iebraukt tikai Igaunijas pilsoņi un cilvēki ar uzturēšanās atļaujām, kā arī nepilsoņa pases turētāji.

Starptautiskie kravu sūtījumi, kā arī svarīgus pakalpojumus sniedzošas personas, varēs iebraukt Igaunijā.

Ārzemniekiem būs atļauts iebraukt Igaunijā tranzītā uz savu dzimteni.

Robežkontrole tiks ieviesta no 17.marta un būs spēkā līdz jaunam lēmumam.

Sestdien Lietuva atjaunoja robežkontroli uz Eiropas Savienības (ES) iekšējām robežām ar Poliju un Latviju.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.